Warszawa w oczach turystów – co zobaczyć?

Warszawa w oczach turystów – co zobaczyć?

Warszawa to z pewnością miasto, które nie posiada ani wrocławskiej elegancji, ani krakowskiego klimatu. Niewiele osób może też utrzymywać, że jest to miasto ładne. A jednak nie oznacza to wcale, że jest to po prostu miejscowość jedna z wielu.

Wbrew przekonaniu wielu osób, wcale nie brakuje tu też atrakcji turystycznych, wśród których znaleźć możemy również te niestandardowe. Warto zapoznać się zatem zarówno z tymi bardziej, jak i mniej znanymi.

Warszawska Starówka

Stare Miasto to z całą pewnością ta część Warszawy, która jest najczęściej wzmiankowana w przewodnikach. Jest to również najstarsza dzielnica miasta. Turystów przyciąga przede wszystkim Zamek Królewski i stare kościoły, na uwagę zasługują jednak również kolorowe kamienice i średniowieczny mur obronny wykonany z czerwonej cegły. Będąc tu warto rozpocząć zwiedzanie od wypicia kawy na jednym z dwóch placów targowych. Potem można wyruszyć na poszukiwanie tego, o czym nie piszą przewodniki – wąskich przejść pomiędzy kamienicami, ukrytych ogrodów i tajemniczych schodów.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to nie tylko letnia siedziba polskich królów, ale również miejsce wyjątkowo lubiane przez odwiedzających stolicę turystów. Oczywiście, można korzystać z nich na wiele sposobów. Obowiązkowy jest spacer w kierunku amfiteatru i karmienie karpi na mostku w pobliżu Pałacu na Wyspie, w sezonie atrakcją jest jednak również wysłuchanie koncertu chopinowskiego, a przecież można tu nawet poćwiczyć jogę na trawie. Zawsze warto też przyjrzeć się wystawom, które prezentowane są na ogrodzeniu parku wzdłuż Alei Ujazdowskich.

Jazdów

Teren Łazienek Królewskich przynależy do historycznego osiedla Jazdów znanego dziś lepiej jako Ujazdów. Wiele osób uważa, że jest to jedna z najpiękniej położonych części stolicy, można tu bowiem znaleźć szczególnie wiele miejsc, które warto odwiedzić. Wyprawę warto rozpocząć spacerując od Parku Ujazdowskiego w stronę Placu na Rozdrożu, gdzie znajduje się między innymi Instytut Teatralny. W instytucie na uwagę zasługuje między innymi kawiarnia, w której można wypocząć, wypić kawę i zapoznać się z bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych. Miejscem wartym odwiedzenia jest też Centrum Sztuki Współczesnej oraz legendarna restauracja Ochnia Artystyczna, w której możemy zjeść obiad ciesząc się widokiem na Wisłę.

Wisła

Wisła jest miejscem cieszącym się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów zwłaszcza, że zagospodarowanie jej wschodniego brzegu uchodzi za jedną z najbardziej spektakularnych inwestycji dokonanych w stolicy. Znaleźć możemy tu między innymi Centrum Nauki Kopernik, warte odwiedzenia są jednak również bulwary, które tętnią życiem zwłaszcza w cieplejsze dni. Na barkach można spotkać przy tym zarówno dyskoteki, jak i mobilne teatry, wyjątkowo modne są przy tym w ostatnim czasie rejsy po rzece. Druga część Wisły jest mniej zagospodarowana, zapewnia jednak fantastyczne widoki.

Fotoplastykon

Fotoplastykon często jest uważany za jeden z najlepiej ukrywanych warszawskich zabytków, nie każdy przewodnik mówi bowiem o tym, jak do niego trafić. A wystarczy, że znajdziemy się na Alejach Jerozolimskich 51 w bramie Kamienicy Hoserów, która już sama w sobie jest miejscem, które warto odwiedzić. Czeka tam na nas oryginalne drewniane wieloboczne urządzenie, które pozwala na podziwianie serii stereoskopowych fotografii z wykorzystaniem specjalnych lunet. Fotoplastykon może nam zaoferować wiele fotografii, największą popularnością cieszą się jednak te, które opowiadają o przedwojennej Warszawie.

Stadion Narodowi i Saska Kępa

Obowiązkowym punktem niemal każdej wycieczki jest przeprawa na drugi brzeg Wisły, aby znaleźć się na Rondzie Waszyngtona. To właśnie tu możemy podziwiać Stadion Narodowy – zbudowany na potrzeby Euro organizowanego przez nasz kraj w 2012 roku. Co stanowi niemały powód do dumy dla mieszkańców, stadion żyje przez cały rok, a wydarzenia sportowe idą na nim w parze z tymi, które są związane ze światem kultury. Innym miejscem, które warto zobaczyć jest Saska Kępa – jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic Warszawy. Znajduje się zaledwie dziesięć minut drogi od centrum stolicy, a jednak spacer po niej pozwala nam zapomnieć o tym, że ciągle znajdujemy się w największym polskim mieście.

Wspomnienie o getcie warszawskim

W czasie drugiej wojny światowej na terenie dzisiejszej Woli i Muranowa utworzono getto przeznaczone dla ludności żydowskiej. W 1942 roku większość jego mieszkańców została z niego wywieziona do obozu zagłady w Treblince, samo getto zaś zostało zlikwidowane w maju 1943 po dramatycznym powstaniu. Dziś na jego terenie możemy spotkać wiele miejsc pamięci, w szczególny sposób warte polecenia jest przy tym Muzeum Historii Żydów Polskich.

Pałac w Wilanowie

Barokowy pałac należący do króla Jana III Sobieskiego to jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie stolicy. Nie można się temu jednak dziwić, trudno bowiem nie zgodzić się z tym, że ma nam on naprawdę wiele do zaoferowania. Jego ogromnym atutem jest też przypałacowy ogród zachęcający do spacerów nawet przy niezbyt dobrej pogodzie.

Artykuł powstał we współpracy z: onedayinpoland.pl oraz warsawmodlintaxi.pl

Previous Statystyki potwierdzają: content is king
Next Pracuj nad sobą i korzystaj z chwili

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Faktura online, a faktura klasyczna

Każde przedsiębiorstwo, które chce dobrze prosperować, musi dbać o nienaganny stan i porządek całej dokumentacji. Dokumenty stanowią bowiem niejako historię jej działalności. Jeśli chodzi o handel, podstawę stanowią oczywiście faktury.

Trendy 0 Comments

Pokolenie Y – wyzwanie dla marketingu

Każdemu pokoleniu przyświecają inne ideały. Te obecne, zwane generacją Y (Millennials) dość selektywnie konsumuje media, jest ślepe na klasyczne reklamy. Małą wagę przykłada do własności, nie przywiązuje się do marek.

Trendy 0 Comments

Faktura Small Business – program do faktur

Faktura Small Business to jeden z najpopularniejszych programów do fakturowania, który od wielu już lat oferowany jest przez firmę MEGA-TECH. Program ten jest stosunkowo prostym narzędziem, które dzięki bardzo intuicyjnej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź