Flota samochodowa i jej rola w twojej firmie

Flota samochodowa i jej rola w twojej firmie

Sukces współczesnej firmy jest uzależniony od różnych czynników. W tym kontekście często wskazuje się na jej sprawne funkcjonowanie, którego organizacja jest procesem wymagającym uwzględniania licznych elementów – w tym floty samochodowej. Dlaczego twoja firma jej potrzebuje?

Bez efektywnej komunikacji prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach wydaje się niemożliwe. To nie tylko internet i telefony komórkowe, ale również kwestie związane z transportem – zarówno osób, jak i towarów. Każda firma – bez względu na rodzaj i zakres świadczonych usług – musi mieć do dyspozycji odpowiednie pojazdy. Nie bez powodu zatem przedsiębiorcy kładą coraz większy nacisk na budowę floty samochodowej odpowiadającej ich oczekiwaniom oraz możliwościom.

Czym się kierować przy wyborze pojazdów?

O wyborze służbowych samochodów decyduje kilka istotnych przesłanek. Pierwsze skrzypce gra zdecydowanie aspekt finansowy – czyli wydatki, jakie trzeba ponieść na wyposażenie firmy w auta oraz koszt ich eksploatacji. Oprócz tego pojazdy powinny odznaczać się m.in.:

 • wygodą użytkowania,
 • funkcjonalnością,
 • niską awaryjnością,
 • prostą obsługą,
 • komfortowym wyposażeniem.

Należy też mieć na względzie jeszcze jeden istotny aspekt, a mianowicie wartość rezydualną – czyli równicę pomiędzy ceną zakupu pojazdu a ceną sprzedaży. To ważne, gdy dojdzie do sprzedaży auta na wtórnym rynku po upływie okresu jego eksploatacji.

Co oprócz zakupu?

Wielu przedsiębiorców ma poważny dylemat, ponieważ nie zawsze stać ich na zakup potrzebnych samochodów. W tej sytuacji z pomocą przychodzą dwa inne rozwiązania:

 • leasing,
 • długoterminowy wynajem świadczony przez firmy takie jak m.in. Vanfleet – np. dobra wypożyczalnia aut w Warszawie świadczy usługi adresowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Wpływ floty samochodowej na wizerunek firmy

Omawiając zagadnienia związane z firmową flotą samochodową, nie sposób pominąć pewnej ważnej sprawy, jaką jest wizerunek przedsiębiorstwa. To on właśnie w ogromnym stopniu determinuje pozycję firmy na rynku i napędza jej nowych klientów. Proces jego budowy jest skomplikowany i wieloetapowy, przy czym kluczową rolę odgrywają:

 • staranie zaplanowana strategia,
 • spójność podejmowanych przez firmę działań.

Identyfikacja wizualna przedsiębiorstwa najczęściej kojarzy się z profesjonalnym logotypem, służbową odzieżą czy określoną kolorystyką. Tymczasem również i samochody, jakie firma posiada do dyspozycji, mają tu niebagatelne znaczenie. Odpowiednia marka i modele wyróżniające się wyjątkowym designem sprawiają, że firma jest postrzegana przez otoczenie jako profesjonalna oraz dbająca o swój prestiż i renomę. Dzięki temu jej notowania automatycznie idą w górę, bo skoro przykłada niemałą wagę do takich detali, to oznacza, iż jest wiarygodna, wypłacalna i godna zaufania.

Budowa floty samochodowej powinna bazować na jasnych i przejrzystych przesłankach. Warto pokusić się o sprecyzowanie kryteriów wyboru pojazdów, co daje pewność, iż zostaną one prawidłowo dopasowane pod kątem poszczególnych stanowisk.

Previous Organizowanie wyjazdów integracyjnych – co warto wiedzieć?
Next Rozliczenie pit 28 online

Może to Ci się spodoba

Reklama internetowa 0 Comments

Reklama Video na Facebooku – o czym pamiętać i na co uważać

Pomimo zmieniających się nieustannie upodobań internautów oraz ogromnej konkurencji, Facebook wciąż pozostaje liderem w obszarze serwisów społecznościowych. Może poszczycić się najliczniejszą grupą użytkowników i największym zasięgiem. To także najczęściej wykorzystywany

Trendy 0 Comments

Niebezpieczeństwo uzależnienia od Internetu

Internet stał się już tak nieodłącznym elementem życia większości z nas, że często nawet nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania bez jego pomocy. Korzystamy z niego praktycznie cały czas, nie zdając

SEO – krótki przewodnik dla początkujących

Pozycjonowanie stron internetowych to według specjalistów z agencji interaktywnych sztuka wymagająca ogromnej wiedzy i doświadczenia. Tak bynajmniej przedstawiają ten proces. Zapewne tak jest (w odniesieniu do promocji dużych serwisów), nie

1 Comment

 1. K.
  26 stycznia, 17:25 Reply
  Flota samochodowa jest bardzo ważnym elementem, np. w mojej firmie zaczęło się od 2 samochodów a na ten moment mamy już 6. Samochody polecam jednakowo okleić ale również zadbać o ich monitoring, dzięki niemu tak naprawdę ma to ręce i nogi. Od roku korzystamy z Flota-Online i muszę przyznać, że bardzo ułatwia to moją codzienną pracę.

Zostaw odpowiedź