Wady i zalety telemarketingu

Wady i zalety telemarketingu

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z telefonów komórkowych. Od małych dzieci, po młodzież, osoby dorosłe, po ludzi w podeszłym wieku. Nie powinien dziwić zatem fakt, ze nieustannie powstają firmy telemarketingowe, które szukają zysków i udzielają pomocy w sprzedaży produktów. Czy branża ta generuje duże przychody?

Tak naprawdę o telemarketingu powinny myśleć przede wszystkim przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność usługową lub handlową i mają coś do zaproponowania klientom. Oczywiście musi to być oferta atrakcyjna, wysokiej jakości i w niskiej cenie.

Należy pamiętać, że możliwości telemarketera są ograniczone. Głównie dlatego, że rozmowa odbywa się na odległość i nie da się niczego pokazać. Trzeba odpowiednio intonować, modulować głos, wkładać w wypowiedzi wiele pozytywnej energii.

Z danych wynika jednak, że ludzie chętniej zgadzają się na zakupy telefonicznie, ponieważ pozostają pod wrażeniem przygotowanej prezentacji i wymienionych korzyści. Skuteczność zależy od szkolenia pracowników i umiejętnego zachęcania do zakupów.

Można zatem powiedzieć, że telemarketing rośnie w siłę i zyskuje wielu zwolenników. Bez wychodzenia z domu można zrobić zakupy i szybko otrzymać potrzebne produkty.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

l

Previous Prowadzisz e-sklep i nie wiesz czym jest analityka internetowa?
Next Jak internauci postrzegają e-handel?

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

MLM – drogą do sukcesu finansowego?

MLM, czyli z angielskiego Multi Level Marketing lub inaczej network marketing, a po polsku marketing sieciowy, to interesująca forma na założenie własnego biznesu. Co prawda, wielu kojarzy się z handlem

Reklama internetowa 0 Comments

YouTube SEO – jak skutecznie przebić się w tłumie

W każdej minucie w serwisie YouTube publikowanych jest ponad 300 godzin materiałów video. Konkurencja jest ogromna. Wysokiej jakości ciekawy film to za mało, aby został on dostrzeżony przez szerszą publiczność.

Strategia 0 Comments

Predictive Marketing – nie daj się zaskoczyć klientom

Firmy od lat starają się wykorzystywać informacje o swoich klientach w celu optymalizacji strategii marketingowych. Obecnie, dzięki możliwości szybkiego pozyskiwania danych, Predictive Marketing może rozwinąć się w pełni. Na czym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź