MLM – drogą do sukcesu finansowego?

MLM – drogą do sukcesu finansowego?

MLM, czyli z angielskiego Multi Level Marketing lub inaczej network marketing, a po polsku marketing sieciowy, to interesująca forma na założenie własnego biznesu. Co prawda, wielu kojarzy się z handlem detalicznym, lecz po prawdzie, niewiele ma z tym wspólnego. Marketing wielopoziomowy, jak inaczej nazywa się też marketing sieciowy, polega na jednoczesnym korzystaniu z produktów oferowanych przez firmę i czerpaniu korzyści przy polecaniu tych produktów znajomym i czynienie z nich własnych dystrybutorów.

Za zamawianie produktów, które możemy, ale nie musimy odsprzedawać, firma nalicza nam punkty. W danej firmie możemy wybrać status klienta – dzięki któremu możemy zamawiać interesujące nas produkty i odsprzedawać je dalej zarabiając na ustalonej z góry marży, ale też możemy wybrać status dystrybutora, który zezwala nam samym na dodawanie do tzw. „sieci” lub „drzewka” innych osób. Oczywiście, jeśli nasi dystrybutorzy zamawiają produkty, nie tylko im, ale także i nam naliczane są punkty. Punkty takie kwalifikują nas zazwyczaj na określony, otrzymywany od firmy procent obrotów.

Dobra firma MLM daje wymierne korzyści. Zarabiać można od kilkudziesięciu złotych miesięcznie do nawet kilku tysięcy, a zarobki najlepszych liczone są w setkach tysięcy złotych rocznie. Oczywiście, nie musi nam się udać przekonać wszystkich naszych znajomych do uczestniczenia w takim biznesie, ale jeśli uda nam się znaleźć kilku konkretnych, poważnych ludzi, którzy rozsądnie podejdą do tematu, oni zaproponują uczestnictwo w tym programie nastęnym osobom, które zaproponują następnym i następnym… A w tym czasie za raz dobrze wykonaną pracę przez cały czas naliczane są nam punkty, podwyższające nasze dochody.

Podstawowymi rzeczami, o których trzeba pamiętać, przystępując do tego biznesu, jest to, by samemu dokonywać zamówienia na co najmniej kwotę minimalną i ciągłe rozbudowywać naszą sieć dystrybutorów. Początki zwykle są trudne, często możemy jednak liczyć na pomoc osoby, która znajduje się w strukturze „nad nami”, ponieważ jej również będzie zależało na tym, aby nam coraz lepiej szło. Sprawdza się tutaj zasada, że samemu można zrobić niewiele, ale razem możemy zrobić wszystko. Warto traktować taki biznes na samym starcie jako dodatkowy, dopóki nie zaczniemy otrzymywać na tyle dużego wynagrodzenia finansowego od firmy, by bezpiecznie zrezygnować z naszej dotychczasowej pracy.

Jak wspomniałam, najlepsi zarabiają kilkaset tysięcy złotych rocznie. Oprócz tego często w takich frmach możemy napotkać się na ciekawe programy motywacyjne, w ramach których możemy bezpłatnie udać się na kilkudniowe szkolenie na przykład do Dubaju lub otrzymać w leasing samochód (gdzie raty są spłacane przez firmę MLMową). A wszystko zależy od tego, jaką firmę wybierzemy.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Skuteczne sposoby na promocję w branży e-commerce
Next Jak zostać mistrzem sprzedaży?

Może to Ci się spodoba

Strategia 0 Comments

7 grzechów głównych e-sklepów

Odpowiedni asortyment i skuteczny marketing to główne czynniki decydujące o sukcesie sklepów internetowych. Jednakże samo odwiedzenie witryny przez użytkownika to nie wszystko i potrzebne są skuteczne sposoby na promocję. By

Trendy 0 Comments

SEO: Uwaga na Duplicate Content

Branża, praktycznie na każdym kroku podkreśla, że wartościowe treści to rzecz najważniejsza w internetowej komunikacji marketingowej, a szczególnie w SEO. Wiele firm wzięło sobie do serca rady specjalistów, dlatego atrakcyjne

Trendy 0 Comments

Ruszają zapisy na LifeTube Inspirations

LifeTube, który dzięki dużym wzrostom stał się największą pod kątem subskrypcji siecią video w Europie Środkowo-Wchodniej, wprowadził nowy cykl: LifeTube Inspirations dedykowany dla agencji i domów mediowych oraz przedstawicieli marek.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź