Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu biura

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu biura

Współczesne czasy oferują nam wiele udogodnień. W większych miastach możemy wybierać pomiędzy ofertami pracy i często pod uwagę oprócz zarobków oraz możliwości awansu bierzemy atmosferę i warunki pracy.

Moda na lofty trwa

W Polsce już jakiś czas temu wprowadzono modę na nowoczesne biura – mają być one nie tylko praktyczne i komfortowe, ale też designerskie. Warto się sugerować najnowszymi trendami, ponieważ są one wyznacznikiem innowacyjności i ergonomiczności. Styl loftowy wykorzystuje się do różnych projektów – począwszy od nowoczesnych i alternatywnych mieszkań do projektowania industrialnych biur dla firm z różnych branż. Charakteryzuje się on surowością, ale w zależności od aranżacji można nadać mu subtelniejszy i cieplejszy ton.

Moda na urządzanie swoich biur w loftach zapoczątkowana została w Nowym Jorku w latach 50. ubiegłego wieku. W pofabrycznych miejscach można zastosować wiele ciekawych aranżacji, które wpłyną twórczo na pracę całego zespołu. W takich przestrzeniach można z powodzeniem urządzić siedziby różnych firm marketingowych, agencji reklamowych, wydawnictw i redakcji, itd. Tego typu praca wymaga kreatywności, a dzięki kreatywnemu projektowi wnętrza, wzrasta inwencja pracowników.

Biurowce z fontannami i tarasami

Coraz częściej przestrzeń biurowa jest tworzona w oparciu o zasady zgodne z ochroną środowiska. Tworzone są całe kompleksy nowoczesnych biur, np. w Dolinie Krzemowej. Dodatkowymi atrakcjami mogą być zielone tarasy, parki i ogrody z fontannami, niestety są one zarezerwowane tylko dla naprawdę dużych przestrzeni. Coraz częściej można zaobserwować modę na tworzenie terenów zielonych w pobliżu biurowców. Taka aranżacja przestrzeni ma zbliżyć człowieka do natury, a stworzenie stref chilloutowych służy zrelaksowaniu się w przerwach w pracy. Oprócz tego w przyszłości w różnych miejscach Polski, mają zostać zbudowane kompleksy biurowców z kawiarniami, butikami, centrami handlowymi oraz przestrzeniami przeznaczonymi dla spotkań pracowniczych. Dodatkowo w przerwach można zintegrować się ze współpracownikami, spędzić z nimi czas w „nieformalnych” warunkach przy kawie w kawiarni a nie firmowej kuchni czy wyjść na świeże powietrze w godzinach pracy. Największy nacisk będzie kładziony na to, aby tworzyć konstrukcje przyjazne dla środowiska i wygodne dla człowieka.

Uwagę należy zwrócić na ergonomiczne użycie wody, prądu i energii, dlatego coraz częściej korzysta się z innowacyjnych źródeł energii, redukuje się produkowanie ogromnej ilości światła, itp. (warto zainwestować w lampy LED: http://www.lampyiswiatlo.pl/oswietlenie-led.html).

gazeta marketingowa.pl biurowce2

Naturalne tworzywa to podstawa

Nowoczesne wnętrza i biurowce tworzone są z surowców bezpiecznych dla środowiska naturalnego, często pochodzących z materiałów odnawialnych. To ważne, aby być świadomym i odpowiedzialnym za naszą planetę. Zostały już stworzone systemy, które charakteryzują się całkowitą biodegradacją, m.in. zastosowanie pleksi (czyli szkła akrylowego). Można je dopasować indywidualnie do wnętrza każdego biura – nada mu nowoczesnego i świeżego designu. Wykorzystać można też takie naturalne materiały, jak drewno czy bambus.

Warto zastosować innowacyjne technologicznie rozwiązania. Na rynku istnieje wiele firm, które się w tym specjalizują – rynek biurowy zamienia się w rynek najemcy. Mnożą się na nim różnego rodzaju oferty, deweloperzy konkurują ze sobą, wymyślając coraz nowsze i bardziej zaawansowane techniki. Teraz każdy modernistyczny biurowiec jest wyposażony w Digital Signage (http://instalacje.nautilus.net.pl/digital-signage/).

Nowoczesne biuro charakteryzuje się tym, że wszystkie powierzchnie są wykończone w wysokim standardzie, zastosowane są innowacyjne okna i drzwi, czy centralny system i zaawansowana automatyka budynkowa – BMS (inaczej System zarządzania budynkiem, z ang. Building Management System). Na polski rynek wchodzą inteligentne windy, ogrzewanie, a nawet klimatyzacja. Ciekawym rozwiązaniem są piecyki z dystrybucją gorącego powietrza (http://www.caminettimontegrappa.pl/piece-z-dystrubucja-goracego-powietrza.html).

Nowoczesny budynek biurowy, oprócz biurowców powinien posiadać restaurację, kawiarnię oraz bankomat. Dodatkowo mają zostać wprowadzone takie usługi, jak: pralnie, myjnie samochodowe,  kluby fitness, a nawet centrum medyczne.

Bardzo popularne stały się specjalne strefy dla rowerzystów – nie chodzi tylko o strzeżone „miejsca parkingowe” dla rowerów, ale też  o serwis rowerowy oraz prysznice dla pracowników-rowerzystów.

Piłki do siedzenia

Istotną kwestią są meble, które mają spełniać przede wszystkim funkcje komfortową i estetyczną. Muszą być one dopasowane do wystroju wnętrza i spełniać wymagania użytkowników. Ostatnio w modzie są saddle chairs (z ang. saddle znaczy siodło) – wygodne i mające zdrowotny wpływ na nasz kręgosłup – oraz piłki do ćwiczeń, kontrolujące naszą pozycję podczas pracy.

Previous Pracuj nad sobą i korzystaj z chwili
Next Hosting dla początkujących

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Do 2020 roku 80 proc. procesów biznesowych w firmach będzie oparte o big data. Analiza danych zmieni m.in. branżę reklamową

Już za kilka lat firmom będzie trudno funkcjonować bez odpowiedniej analizy wielkich zbiorów danych. Jak prognozuje firma Gartner, do 2020 roku 80 proc. procesów biznesowych będzie oparte o big data. Ich

Twitter 0 Comments

Twitter – instrument szybkiego reagowania w komunikacji marketingowej

Ten skromny pod względem estetyki i prosty w obsłudze serwis społecznościowy bardzo chętnie wykorzystywany jest w marketingu i PR. Wymaga wyczucia w działaniu, ale za to pozwala praktycznie na bieżąco

Trendy 0 Comments

W mocy ulotki

Ulotki to często niedoceniane narzędzie marketingowe – jak je wykorzystać, by dało najlepsze efekty biznesowe? Czy w dzisiejszych czasach nadal można przyciągnąć uwagę odbiorcy za pomocą ulotki? Oczywiście, że można,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź