Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu biura

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu biura

Współczesne czasy oferują nam wiele udogodnień. W większych miastach możemy wybierać pomiędzy ofertami pracy i często pod uwagę oprócz zarobków oraz możliwości awansu bierzemy atmosferę i warunki pracy.

Moda na lofty trwa

W Polsce już jakiś czas temu wprowadzono modę na nowoczesne biura – mają być one nie tylko praktyczne i komfortowe, ale też designerskie. Warto się sugerować najnowszymi trendami, ponieważ są one wyznacznikiem innowacyjności i ergonomiczności. Styl loftowy wykorzystuje się do różnych projektów – począwszy od nowoczesnych i alternatywnych mieszkań do projektowania industrialnych biur dla firm z różnych branż. Charakteryzuje się on surowością, ale w zależności od aranżacji można nadać mu subtelniejszy i cieplejszy ton.

Moda na urządzanie swoich biur w loftach zapoczątkowana została w Nowym Jorku w latach 50. ubiegłego wieku. W pofabrycznych miejscach można zastosować wiele ciekawych aranżacji, które wpłyną twórczo na pracę całego zespołu. W takich przestrzeniach można z powodzeniem urządzić siedziby różnych firm marketingowych, agencji reklamowych, wydawnictw i redakcji, itd. Tego typu praca wymaga kreatywności, a dzięki kreatywnemu projektowi wnętrza, wzrasta inwencja pracowników.

Biurowce z fontannami i tarasami

Coraz częściej przestrzeń biurowa jest tworzona w oparciu o zasady zgodne z ochroną środowiska. Tworzone są całe kompleksy nowoczesnych biur, np. w Dolinie Krzemowej. Dodatkowymi atrakcjami mogą być zielone tarasy, parki i ogrody z fontannami, niestety są one zarezerwowane tylko dla naprawdę dużych przestrzeni. Coraz częściej można zaobserwować modę na tworzenie terenów zielonych w pobliżu biurowców. Taka aranżacja przestrzeni ma zbliżyć człowieka do natury, a stworzenie stref chilloutowych służy zrelaksowaniu się w przerwach w pracy. Oprócz tego w przyszłości w różnych miejscach Polski, mają zostać zbudowane kompleksy biurowców z kawiarniami, butikami, centrami handlowymi oraz przestrzeniami przeznaczonymi dla spotkań pracowniczych. Dodatkowo w przerwach można zintegrować się ze współpracownikami, spędzić z nimi czas w „nieformalnych” warunkach przy kawie w kawiarni a nie firmowej kuchni czy wyjść na świeże powietrze w godzinach pracy. Największy nacisk będzie kładziony na to, aby tworzyć konstrukcje przyjazne dla środowiska i wygodne dla człowieka.

Uwagę należy zwrócić na ergonomiczne użycie wody, prądu i energii, dlatego coraz częściej korzysta się z innowacyjnych źródeł energii, redukuje się produkowanie ogromnej ilości światła, itp. (warto zainwestować w lampy LED: http://www.lampyiswiatlo.pl/oswietlenie-led.html).

gazeta marketingowa.pl biurowce2

Naturalne tworzywa to podstawa

Nowoczesne wnętrza i biurowce tworzone są z surowców bezpiecznych dla środowiska naturalnego, często pochodzących z materiałów odnawialnych. To ważne, aby być świadomym i odpowiedzialnym za naszą planetę. Zostały już stworzone systemy, które charakteryzują się całkowitą biodegradacją, m.in. zastosowanie pleksi (czyli szkła akrylowego). Można je dopasować indywidualnie do wnętrza każdego biura – nada mu nowoczesnego i świeżego designu. Wykorzystać można też takie naturalne materiały, jak drewno czy bambus.

Warto zastosować innowacyjne technologicznie rozwiązania. Na rynku istnieje wiele firm, które się w tym specjalizują – rynek biurowy zamienia się w rynek najemcy. Mnożą się na nim różnego rodzaju oferty, deweloperzy konkurują ze sobą, wymyślając coraz nowsze i bardziej zaawansowane techniki. Teraz każdy modernistyczny biurowiec jest wyposażony w Digital Signage (http://instalacje.nautilus.net.pl/digital-signage/).

Nowoczesne biuro charakteryzuje się tym, że wszystkie powierzchnie są wykończone w wysokim standardzie, zastosowane są innowacyjne okna i drzwi, czy centralny system i zaawansowana automatyka budynkowa – BMS (inaczej System zarządzania budynkiem, z ang. Building Management System). Na polski rynek wchodzą inteligentne windy, ogrzewanie, a nawet klimatyzacja. Ciekawym rozwiązaniem są piecyki z dystrybucją gorącego powietrza (http://www.caminettimontegrappa.pl/piece-z-dystrubucja-goracego-powietrza.html).

Nowoczesny budynek biurowy, oprócz biurowców powinien posiadać restaurację, kawiarnię oraz bankomat. Dodatkowo mają zostać wprowadzone takie usługi, jak: pralnie, myjnie samochodowe,  kluby fitness, a nawet centrum medyczne.

Bardzo popularne stały się specjalne strefy dla rowerzystów – nie chodzi tylko o strzeżone „miejsca parkingowe” dla rowerów, ale też  o serwis rowerowy oraz prysznice dla pracowników-rowerzystów.

Piłki do siedzenia

Istotną kwestią są meble, które mają spełniać przede wszystkim funkcje komfortową i estetyczną. Muszą być one dopasowane do wystroju wnętrza i spełniać wymagania użytkowników. Ostatnio w modzie są saddle chairs (z ang. saddle znaczy siodło) – wygodne i mające zdrowotny wpływ na nasz kręgosłup – oraz piłki do ćwiczeń, kontrolujące naszą pozycję podczas pracy.

Previous Pracuj nad sobą i korzystaj z chwili
Next Hosting dla początkujących

Może to Ci się spodoba

Trendy 1Comments

Hosting dla początkujących

Co to jest hosting? Wielu z Was pewnie już gdzieś słyszało słowo “hosting”, a tym którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z tym określeniem i innymi hasłami z nim

Trendy 1Comments

Drukarski cud techniki, czyli jak rozwija się Granpak

Tworzeniem innowacyjnych opakowań do produktów spożywczych zajmuje się m.in polska drukarnia Granpak. Firma z Andrychowa opracowała niedawno nowy plan inwestycyjny, którego częścią był zakup nowoczesnej maszyny do druku: KBA Rapida

Trendy 0 Comments

Kiedy czas pomyśleć o nowym designie strony www?

Trendy w internetowej estetyce zmieniają się równie często jak technologie. Firmy, które chcą stale dominować na rynku, muszą co jakiś czas odświeżać, nie tylko funkcjonalność, ale także wygląda swojej strony

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź