Jakie można kupić domeny internetowe?

Jakie można kupić domeny internetowe?

W internecie można kupić dosłownie każdą wymyśloną przez siebie domenę. Nazwa może być jak najbardziej dziwaczna, niepowtarzalna i inna niż wszystkie. Zazwyczaj właśnie takie nazwy domen internetowych przyciągają najbardziej. Jednak sama domena internetowa to za mało by stać się milionerem, dzięki internetowi. Trzeba znać się jeszcze na marketingu i tworzeniu stron, żeby postawić dobrze prosperujący biznes.

Jednak zawsze można zacząć teraz od uczenia się prostych rzeczy z zakupienia domeny i serwera, postawienia strony internetowej. Napisania na nią treści. Wrzucenia zdjęć czy filmów i pokazania np. znajomym, co o tym myślą. Czy to im się podoba, co by chcieli żeby zmienić, co im się nie podoba. Z takich opinii należy wyciągnąć wnioski i ulepszyć stronę lub wybrać inny adres strony, czyli nową domenę internetową.

Jakie są rodzaje domen internetowych?

Domeny internetowe jakie możemy kupić to domeny z końcówkami:

– .pl Najpopularniejsza(jak masz zamiar kierować marketing do Polaków, to zawsze wybieraj tylko końcówkę .pl)

– .com Tego typu końcówką wybierana jest, gdy chcesz kierować swój marketing już na cały świat.(jest to najczęściej wybierana domena wśród amerykanów)

– .edu Taka końcówka świadczy o tym, że na stronie znajdują się informacje edukacyjne. Domeny takie posiadają między innymi uniwersytety i inne instytucje edukacyjne.

– .gov Gdy zobaczysz stronę w internecie z taką końcówką, to oznacza to, że strona należy do rządu i znajdują się tam informacje prosto z najwyższego szczebla. Można zobaczyć, chociażby stronę stat.gov.pl

– .mil Tego typu końcówka używana jest przez odziały militarne. Na takich stronach można znaleźć opisy działań wojska.

– .net Tutaj kryją się często dostawcy internetu, choć ludzie zaczęli wykorzystywać tą końcówkę również do innych celów.

– .org Wszelkie inne organizacje, nieskategoryzowane w wyżej wymienionych.

 

Domeny internetowe państw jakie spotykamy w internecie to:

Z końcówką .pl wszystkie domeny dla kraju Polska, z tym że zdarza się już, że Polacy, którzy potrafią posługiwać się świetnie angielskim, mogą pisać na swoich stronach w tym języku. Dzięki czemu zwiększają swój zasięg do tarcia na osoby, które rozumieją ten język. Trzeba pamiętać również, że kierowanie marketingu na świat, przynosi 7000% więcej zysku, niż tylko w Polsce.

Z końcówką .us Oczywiście jest to końcówka od państwa Stany Zjednoczone. Jednam i tak większość amerykanów wybiera końcówkę .com.

Z końcówką .fr Francja

Z końcówką .de Niemcy

Z końcówką .uk Wielka Brytania

domeny regionalne np. warszawa.pl drzewica.pl

źródło: domeny.pl


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Neswletter Marketing – jak zdobyć cennych subskrybentów
Next Z chaosu rodzi się Kampania. Platforma SocialOn dla firm stawiających na widoczność w sieci

Może to Ci się spodoba

SEO 2105: Wartościowe treści i linki dalej królują

Pomimo dwukrotnej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki Google w roku 2015, niezmiennie wartościowe treści i odnośniki prowadzące do pozycjonowanej strony mają największe znaczenie przy ustalaniu pozycji witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Zmiany,

Trendy 0 Comments

Usuwanie AdBlue Twoją jedyną szansą na pozbycie się usterki i awarii układu oczyszczania spalin. Wiedz o tym, że programowe usunięcie AdBlue rozwiąże Twój kłopot raz, na zawsze.

Usuwanie AdBlue jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, zapewniającym pozbycie się kłopotu raz, a dobrze. Wszelkie próby klasycznej formy naprawy uszkodzonych części czy ich regeneracja, to wyłącznie zagrożenie dla Twojego portfela i

Content marketing 0 Comments

7 grzechów głównych w Content Marketingu

Content Marketing to ostatnio jedna z najmodniejszych strategii w komunikacji marketingowej. Jednak jak to bywa powszechnie z nowymi trendami, wiele firm słyszało o niej i pragnie ją wdrożyć, jednak niewiele

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź