Wejścia bezpośrednie – najcenniejsze źródło ruchu na stronie internetowej

Wejścia bezpośrednie – najcenniejsze źródło ruchu na stronie internetowej

W jaki sposób klienci trafiają na firmową stronę bez internetowych pośredników, dlaczego wejścia bezpośrednie są tak pożądane i co zrobić, aby stanowiły największe źródło ruchu na stronie www.

Wszystkie drogi prowadzą do firmowej witryny

Pomimo powszechnej aktywności w serwisach społecznościowych oraz innych platformach multimedialnych, to jednak strona www wciąż pozostaje najważniejszym miejscem, do którego firmy starają się przyciągnąć klientów. Na każdym profilu znajdziemy odnośnik do firmowej witryny. Przedsiębiorcy wiedzą, że trendy w Internecie szybko się zmieniają, jedne serwisy odchodzą w zapomnienie, drugie zyskują popularność. To właśnie powoduje, że firmom zależy zawsze na rozpoznawalności adresu internetowego strony. Internauci na korporacyjną witrynę trafiają różnymi drogami, między innymi właśnie poprzez serwisy społecznościowe, wyszukiwarki, fora oraz wejścia bezpośrednie. Ten ostatni sposób jest najbardziej pożądany.

Wejście bezpośrednie – w czym rzecz

Mówiąc najprościej, o tego rodzaju drodze mówimy wtedy, kiedy internauta wjedzie na naszą stronę bez żadnych pośredników, wpisując w pasku przeglądarki adres strony. Tego rodzaju odwiedziny (direct traffic) odnotowywane są w Google Analytics jako direct one.

W teorii marketingu online czasem się mówi o rozszerzonych wejściach bezpośrednich, wtedy kiedy internauta wpisuje adres lub nazwę firmy w pasek przeglądarki, który jest zintegrowany z miejscem wpisywania zapytań. Przyjmując nieco szerszą wykładnię tego terminu, można tez zaliczyć do tej grupy osoby, które wchodzą na stronę poprzez płatne lub naturalne wyniki wyszukiwania, po wpisaniu nazwy adresu lub frazy kluczowej z nazwą firmy.

O odwiedzinach bezpośrednich w dosłownym znaczeniu można mówić jeszcze w przypadku skorzystania z:

  • paska zakładek,
  • linku zamieszczonego w pliku (Word, Excel czy PDF),
  • linku będącego elementem wiadomości e-mail otwartej w programie klienta poczty.

Jednakże trzeba pamiętać, że w przypadku dwóch ostatnich sposobów można mówić o tego rodzaju wejściach, o ile linki nie zostały oznaczone parametrami przypisującymi je do innych źródeł ruchu. Każdy inny sposób dotarcia klienta na firmową stronę związany jest z pomocą jakiegoś pośrednika (profil w serwisie społecznościowym, portal ogólnopolski lub serwis branżowy).

Na kogo możemy liczyć

  • osoby, które powracają po czasie do naszej strony (zapamiętały adres lub zapisały go w pasku zakładek),
  • konsumenci, którzy podczas wpisywania skojarzyli adres wyeksponowany na nośnikach reklamowych offline (bilbordy, citylighty, ogłoszenia prasowe, reklamy telewizyjne i radiowe, artykuły sponsorowane, drukowane materiały reklamowe, itp.),
  • internauci z polecenia, którym ktoś zarekomendował firmę, a konkretnie dokładny adres – nie tylko w świecie realnym, ale także wirtualnym, np. w wiadomości e-mail.
  • użytkownicy, którzy z racji prostego adresu, znając nazwę firmy sami się go domyślili i poprawnie wpisali w pasek przeglądarki.

Mając na uwadze kategorię użytkowników, którzy są potencjalnymi osobami mogącymi znacząco zwiększyć liczbę wejść bezpośrednich, należy stwierdzić, że tak naprawdę dwa czynniki decydują o sukcesie tej strategii. Po pierwsze, adres strony www trzeba nieustannie promować w mediach tradycyjnych, co niestety jednak wiąże się z kosztami. Jednak w przypadku małego biznesu możemy to robić własnym sumptem. Po drugie, należy od pierwszej chwili rozpoczęcia działalności budować siłę marki poprzez troskę o najwyższą jakość wytwarzanych produktów lub świadczonych usług. Należy pomyśleć już w fazie prac na nazwą i adresem witryny.

Podsumowanie

Wejścia bezpośrednie są bardzo cennym źródłem ruchu na stronie www. Ominięcie pośredników internetowych, znacząco obniża koszt tej strategii pozyskania klienta. Na dodatek, na co wskazują wszyscy eksperci, trafic wywołany w ten sposób charakteryzuje się dużym współczynnikiem konwersji. To są raczej klienci już zdecydowani. A co najważniejsze prowadząc aktywne działania zmierzające do zwiększenia tego rodzaju odwiedzających, uniezależniamy się od „kaprysów” Google. W dobie regularnych zmian algorytmu wyszukiwarki, wprowadzanych pod kryptonimami nazw bardzo miłych zwierzątek, to rzecz bardzo istotna dla stabilności ruchu na stronie.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous 5 głównych elementów skutecznej strategii SEO
Next Sposoby pozyskiwania informacji zwrotnej od klientów

Może to Ci się spodoba

Strategia 1Comments

Jak tworzyć skuteczne artykuły sponsorowane?

Artykuły sponsorowane to obecnie jedna z popularniejszych i skuteczniejszych form promocji w sieci. Sprawdza się zarówno w kreowaniu wizerunku, jak i budowaniu siły i rozpoznawalności marki. To także kluczowy element

Strategia 0 Comments

Inbound Marketing – strategia marketingowa przyszłości

Strategia Inbound Marketing ma szansę w nieodległej przyszłości diametralnie odmienić komunikację marketingową firm. Zmiana zachodzi na naszych oczach, choć na razie zauważalna jest głównie przez specjalistów. Na czym polega ten

E-commerce 0 Comments

Google Shopping – przyszłość promocji w branży e-commerce

Nowa usługa Google pod nazwą Shopping ma szansę zrewolucjonizować rynek e-commerce. Jedni mają nadzieją, że wyrówna potencjał indywidualnych sprzedawców, inni zaś się boją, że ten potentat z Mountain View będzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź