Najczęstsze błędy internetowych kampanii marketingowych

Najczęstsze błędy internetowych kampanii marketingowych

Właściciele firm, zakładów i portali bardzo często decydują się na ograniczenie nakładów finansowych na promocję swojej marki. Samodzielnie podejmują się zadania kampanii reklamowej, ograniczając się do kont na portalach socjalnych oraz posługiwania się darmowymi grafikami umieszczonymi w sieci (ograniczony marketing w Internecie).

Tymczasem, jak pokazują profesjonalne badania marketingowe, zlecane przez agencje komunikacji marketingowej, skuteczna reklama opiera się przede wszystkim na określeniu celu kampanii i dotarciu do określonego odbiorcy.

Najczęściej popełniane błędy

Brak strategii rozwojowej

Jeśli nie masz planu na długofalowe zaplanowanie działań marketingowych, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że wszelkie pieniądze zostaną wyrzucone w przysłowiowe błoto. To najczęściej popełniana pomyłka wśród osób decydujących się na samodzielną promocję. Wynika ona przede wszystkim z braku specjalistycznej wiedzy dotyczącej mediów oraz pomysłu, jak dotrzeć do potencjalnego klienta.

Brak wiedzy terminologicznej w zakresie branży internetowej

Pod tym zagadnieniem kryje się szereg pojęć i błędów, jakie popełniają właściciele firm. Błędne otagowanie strony, brak dobrze opisanych linków, nieklikalna i niczym niewyróżniająca się darmowa grafika, umieszczenie reklam na mało odwiedzanych stronach (najlepsze są promocje w systemie CPC – opłacane za pojedyncze kliknięcie, a nie samo wyświetlanie banneru). Takich przykładów można wymieniać bez końca.

Brak pojawiania się aktualizacji

Dotyczy to głównie zamieszczanych tekstów i informacji dotyczących nowości w danej firmie lub na portalu. Dane sprzed kilku lat, nieaktualne adresy oraz nieistniejące telefony kontaktowe to podstawowe rzeczy, które odstraszają potencjalnego klienta. Także grafika i sam tekst, niezmienny od kilku miesięcy, może umknąć osobie, do której jest adresowany.

Słowa klucze

Źle dobrane, tworzące zbyt szerokie pole znaczeniowe lub przeciwnie – nazbyt hermetyczne w swojej wymowie – sprawiają, że internetowe przeglądarki nie będą wyświetlać danych na pierwszych stronach wyszukiwania. 

Gdzie znaleźć pomoc?

Profesjonalne agencje marketingowe zajmują się długoterminowym układaniem promocji internetowych. To tak zwane agencje mediowe, z których jedną z najpopularniejszych w Polsce jest Mecglobal. Zapewniają one nowoczesne formy reklam w sieci i dostosowują kampanię pod określoną grupę targetową. Wbrew pozorom, taka usługa nie kosztuje zbyt wiele, ponieważ wszelkie koszty są omawiane indywidualnie z każdym klientem. Wyspecjalizowanie agencji marketingowych w planowaniu werbalnej komunikacji przy pomocy nowoczesnych mediów, poprzez tworzenie kanałów digital (między innymi na Youtubie i platformach VOD) oraz kontach społecznościowych (Facebook, Pinterest, Twitter, Tumblr i innych).


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Reklama mobilna czyli przydrożna tablica reklamowa
Next Jak powstaje reklama na billboardzie?

Może to Ci się spodoba

Strategia 0 Comments

Jak tworzyć leady sprzedażowe – 5 praktycznych porad

Skuteczność strony internetowej należy oceniać po wielkości sprzedaży i ilości zebranych kontaktów. Pozyskane w ten sposób dane potencjalnych klientów to mówiąc najogólniej leady sprzedażowe. Dzięki nim można osobom wstępnie zainteresowanym

Strategia 0 Comments

Zbliżają się targi branżowe? Sprawdź w jakie materiały reklamowe zainwestować

Wyjazd na targi branżowe wiąże się z koniecznością dużej mobilizacji i zorganizowania wielu zagadnień. Jeżeli zadbałeś już o rezerwację miejsca dla swojego firmowego stoiska, kolejnym etapem jest zaplanowanie budżetu na

Strategia 0 Comments

Wejścia bezpośrednie – najcenniejsze źródło ruchu na stronie internetowej

W jaki sposób klienci trafiają na firmową stronę bez internetowych pośredników, dlaczego wejścia bezpośrednie są tak pożądane i co zrobić, aby stanowiły największe źródło ruchu na stronie www. Wszystkie drogi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź