Nowoczesne urządzenia elektroniczne a nasze oczy

Nowoczesne urządzenia elektroniczne a nasze oczy

Okazuje się, że wiele urządzeń elektronicznych a także niektóre formy oświetlenia będą powodować problemy ze wzrokiem, będą dla naszych oczu niebezpieczne i trzeba na to uważać., by nie zniszczyć swoich oczu.

Praktycznie każdy z nas na co dzień będzie korzystał z urządzeń elektronicznych, w których mamy ekrany LCD oraz LED. Są stosowane w monitorach komputerów, smartfonach czy tabletach. Technologia LED ze względu na wyjątkową energooszczędność coraz częściej jest wykorzystywana także w momencie, gdy przygotowuje się oświetlenie pomieszczeń, głównie biurowych. Jednak mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że takie oświetlenie oraz nowoczesne ekrany będą emitować niestety takie światło, które jest szkodliwe dla naszego wzroku i będzie powodować szybsze starzenie się siatkówki oka. Długotrwały kontakt ze światłem niebieskim będzie prowadził do zmęczenia i pieczenia oczu co może nawet powodować ból głowy czy bezsenność. Biorąc pod uwagę postęp technologiczny nie da się eliminować urządzeń nowoczesnych z naszego otoczenia, a właściwie trzeba się liczyć z tym, że będziemy z nich coraz częściej korzystać. Jak pokazują nam badania 85% z nas każdego dnia ma w ręku urządzenie, które ma ekran LED. Warto więc postawić na dobre szkła okularowe, które będą w stanie skutecznie chronić wzrok przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła. Nowoczesne urządzenia elektroniczne, ale również niektóre rodzaje oświetlenia emitują złe dla naszych oczu światło i dlatego starajmy się wybierać te rozwiązania, które jednak pewną ochronę nam zagwarantują. Okazuje się, że praktycznie każdy z nas na działanie szkodliwego światła niebieskiego może być narażony praktycznie każdy przez wiele godzin każdego dnia.

 

Okazuje się, że już około2 miliony osób ma w naszym kraju problem z plamką żółtą AMD i u wielu około 600 tysięcy ma problem z tym, że choroba jest mocno zaawansowana i może to do uszkodzenia w centralnej części siatkówki. Skutkiem tego problemu będzie systematycznie pogarszająca się jakość widzenia, a z czasem po prostu utrata wzroku. Spośród tych czynników, które mogą decydować o rozwoju AMD wyróżnia się najczęściej wiek, uwarunkowania genetyczne, jasna barwa tęczówki, palenie papierosów. Na nasze oczy bardzo źle działa również konieczność przebywania przez dłuższy czas w otoczeniu światła niebieskiego albo ultrafioletowego. Może dojść bowiem do uszkodzenia żółtych barwników nie tylko w plamce, ale także w obwodowej części siatkówki. Oba barwniki są jak filtr, który chroni czopki oraz pręciki przed dotarciem promieniowania. Uszkodzenie tych elementów naszego oka powoduje szybszy rozwój AMD. Zwyrodnienie plamki żółtej diagnozowane jest mniej więcej po 50 roku życia pacjenta. Z tego względu pamiętać musimy o tym, że jest to bardzo ważne, by dbać o oczy i tak naprawdę już od najmłodszych lat taka właśnie dbałość powinna być dzieciom wpajana. Jeśli oczy dostaną odpowiednią opiekę od najmłodszych lat to rzeczywiście powinny one spełnić oczekiwania i w praktyce będą się doskonale sprawdzać.

Previous Rozliczenie pit 28 online
Next Oczy a komputer – jak je chronić?

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Dlaczego powinieneś wiedzieć czym jest Autonomiczny CRM?

Media społecznościowe zrewolucjonizowały sposób komunikacji między ludźmi. Przyczyniły się również do zmian, jakie nastąpiły w sposobie dotarcia do klienta. Nie wystarczy już wprowadzenie kilku danych do systemu. Wyobraź sobie, że

Trendy 0 Comments

Szyfrowanie – sposób na ochronę danych firmowych w pracy zdalnej

Niezmiennie od dziesięcioleci szyfrowanie pozostaje najskuteczniejszym sposobom na ochronę treści zawartych w przesyłanych dokumentach czy wiadomościach. Oczywiście dzisiejsze sposoby szyfrowania w Internecie znacznie przewyższają te stosowane, chociażby w czasie wojny.

5 najczęściej popełnianych błędów w SEO

Pomimo wielu zapowiedzi, dziedzina promocji stron internetowych w wyszukiwarkach ma się dobrze i stale się rozwija. Przez długie lata dorobiła się już ogromnego zasobu wiedzy. Jednak mimo wypracowanych przez lata

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź