Zadania stawiane przed contact center

Zadania stawiane przed contact center

W dużych firmach, które obsługują na co dzień tysiące klientów za pośrednictwem telefonu, przydatne okazuje się uruchomienie contact center. Czym ono jest?

Centrum telefoniczne w firmie

Dzisiejsze contact center to znacznie więcej niż tylko infolinia telefoniczna. Konsultanci coraz częściej korzystają z alternatywnych kanałów komunikacji – livechat, e-mail, czy nawet wiadomości tekstowych. Nowoczesne technologie – wirtualne centrale telefoniczne – pozwalają nie tylko na integrację tych narzędzi, ale na znacznie więcej. Taką technologią jest telefonia VoIP.

Po pierwsze, telefonia VoIP może być integralną częścią stosowanych w firmie systemów informatycznych. Chodzi tu o eksport danych statystycznych nt. połączeń, analizę kosztów, czasu rozmów, czy też identyfikację dzwoniącego zgodnie z danymi z oprogramowania CRM. Zadania te realizują styki API/CTI central VoIP i są kluczowymi funkcjami przy budowie infrastruktury telekomunikacyjnej dla dużych centrów telemarketingowych.

Po drugie, pracownicy infolinii mogą być rozproszeni po wielu siedzibach, a nawet pracować zdalnie. Ich fizyczna lokalizacja dla central telefonicznych VoIP nie ma znaczenia. Użytkownik jest połączony z centralą przez VPN i może korzystać z przypisanego sobie numeru i usług w dowolnej lokalizacji, gdzie ma dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Daje to firmom bardzo dużą elastyczność w budowie zespołu pracowników obsługujących infolinię, a także konfiguracji funkcji przekierowań czy automatycznych, interaktywnych menu (IVR).


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Wydruki wielkoformatowe - czy jakość ma znaczenie?
Next Jak zaprojektować skuteczny Newsletter? – kilka praktycznych wskazówek

Może to Ci się spodoba

Reklama internetowa 0 Comments

Ile kosztuje reklama online w branży budowlanej – prognoza na 2015 rok

Mimo stopniowego ożywienia na rynku budowlanym, ceny materiałów nadal pozostają na rekordowo niskim poziomie. Mniejsze zyski mogłyby stanowić motor napędowy do podwyżek, jednak duża konkurencyjność branży utrudnia zwiększanie rentowności tą

Strategia 0 Comments

Content Marketing – jak wybrać skuteczną strategię?

Obecnie coraz więcej firm swoją komunikacją marketingową (nie tylko w Internecie) opiera na dostarczaniu swoim klientom wartościowych treści. To bardzo skuteczny sposób, o ile wybierzemy optymalną strategię w tym zakresie.

Strategia 0 Comments

Promocja sklepu internetowego w TV – klucz do sukcesu

Coraz więcej sklepów internetowych aktywnie reklamuje się w TV. Ta, pomimo znaczącego spadku oglądalności w ostatnich latach, wciąż gwarantuje dostęp do szerokiej grupy odbiorców. To idealne rozwiązanie zarówno do szybkiego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź