Reklama natywna – jakie są jej zalety?

Reklama natywna – jakie są jej zalety?

Standardowa reklama, chociaż wciąż trzyma się zaskakująco dobrze, staje w opozycji do współczesnych form polityki wizerunkowej firm i przedsiębiorstw. Dzisiaj w cenie są rozwiązania promujące markę mające na celu wzbudzenie pozytywnych emocji u potencjalnego klienta, chęć utożsamienia się z nią, przekazanie określonych uczuć, idei lub wartości. Tradycyjne banery i okienka pojawiające się na stronach internetowych na pewno nie spełniają tych zadań, a wręcz przeciwnie – irytują i odpowiadają za rosnącą popularność AdBlocka. Idealnym przykładem świadomej i kreatywnej promocji marki jest natomiast reklama natywna. Co to takiego i jakie są zalety uczynienia tego narzędzia podstawą biznesowego PR-u?

Czym jest reklama natywna?

Jeszcze dwa, trzy lata temu mało kto słyszał o tej formie promocji. Natomiast dzisiaj z reklamy natywnej chcą korzystać niemal wszyscy, za granicą działają agencje specjalizujące się tylko w niej, natomiast każdy świadomy przedsiębiorca bierze jej zastosowanie pod uwagi w procesie budowania wizerunku. W Polsce właściciele firm również otwierają się na nią coraz chętniej.

Pomimo rosnącej popularności reklamy natywnej nie ma jasno określonej definicji tego pojęcia. Przyczyny można się doszukać w samej etymologii nazwy – natywne znaczy wrodzone. Natomiast w kwestii mediów internetowych to, co natywne, może się okazać zupełnie różne w zależności od konkretnego portalu. Reklamę natywną na Twitterze stanowi płatny tweet, na Facebooku sponsorowany status, na blogu wpis, natomiast na Pinterest promowane obrazki. Jednak, najprościej rzecz ujmując, to moduł reklamowy zaprojektowany tak, aby subtelnie integrował się ze stroną publikacji i przedstawiał realną wartość dla użytkownika nachalnej promocji konkretnego produktu. O reklamie natywnej, tym co ją charakteryzuje i wyróżnia można stworzyć kilka osobnych artykułów. Ciekawe kompendium wiedzy na ten temat można znaleźć tutaj.

Korzyści

Marketing natywny jest wyjątkowo skuteczny, bo bliższy życiu. Tradycyjne formy reklamy stanowią często wręcz karykaturalny i sztuczny obraz, nie mówiąc już o formie jego podania: byle więcej, byle bardziej nachalnie. Reklama natywna jest pozbawiona tej sztuczności. Charakteryzuje się przystępną formą, która bardzo często sama oszczędza czas użytkownika na poszukiwanie produktu lub usługi. To treści, w których promocja konkretnej firmy czy marki jest zaznaczona bardzo subtelnie, większą uwagę zwraca się natomiast na rzetelność i bogactwo treści związanych z tematem, które mogą zaciekawić potencjalnego klienta. W sieci to również forma pozycjonowania strony w sieci. O tym, jak poprawnie i subtelnie zaznaczać obecność swojej marki w tekście można przeczytać tutaj.

Jeszcze jedną zaletą jest budowanie więzi pomiędzy marką-przekazem, a odbiorcą. Reklama natywna pozwala na bardziej szczegółowe „malowanie” obrazu firmy w oczach klienta, przedstawienie wartości i idei, w oparciu o które działa. Ludzki charakter i dostępność pozwala nie tylko na zdobycie zainteresowania. Pozwala zawrócić na siebie uwagę idealnym użytkownikom, klientom-ambasadorom dla swojej firmy. Przekaz natywny jest bardziej naturalny i wiarygodny, dodatkowo interesujące treści zwiększają prawdopodobieństwo zapamiętania, a nawet mówienia o marce. Mało tego, realizowana w sieci, pozwala na dialog z klientem.

W reklamie natywnej kluczową kwestię stanowi wyczucie i umiejętność takiego wkomponowania nazwy firmy czy marki w treść, aby nie raziło to użytkowników. Podstawową rzeczą jest naturalny kontekst oraz dopasowanie do strony, bloga, czy portalu, na którym udostępnia się treść. Realizacja dobrej kampanii z użyciem tego narzędzia wymaga wiedzy i umiejętności specjalistów.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej, wypełnij poniższy formularz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Współpraca z blogerami, czyli o tym, jak internet sprzedaje
Next Wydruki wielkoformatowe - czy jakość ma znaczenie?

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Twitter – 7 grzechów głównych w komunikacji marketingowej

Coraz częściej Twitter wykorzystywany jest w komunikacji marketingowej. Firmy cenią sobie fakt, że w sposób zwięzły i prosty można szybko przekazać pewną myśl swoim zwolennikom. Jakich błędów unikać, aby zyskać

Jak z Google podbić świat – kilka strategicznych wskazówek SEO

Wiele firm usługowych i sklepów internetowych wyczerpało już praktycznie potencjał wzrostu przychodów w swoim macierzystym kraju. Jednym z rozwiązań, pozwalających przezwyciężyć tę barierę – czyli poszerzyć bazę klientów, jest ekspansja

Trendy 0 Comments

Faktura Small Business – program do faktur

Faktura Small Business to jeden z najpopularniejszych programów do fakturowania, który od wielu już lat oferowany jest przez firmę MEGA-TECH. Program ten jest stosunkowo prostym narzędziem, które dzięki bardzo intuicyjnej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź