Nowoczesne aranżacja przedpokoju

Nowoczesne aranżacja przedpokoju

Urządzając mieszkanie, często zostawiamy przedpokój na koniec. Traktujemy go z mniejszą uwagą, niż resztę pomieszczeń. To błąd, który dostrzeże każda osoba wchodząca do naszego mieszkania. Aranżacja przedpokoju jest wizytówką naszego mieszkania.

Jak nowocześnie urządzić przedpokój?

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/jak-urzadzic-maly-przedpokoj-jaka-aranzacje-wybrac/8725/

Przedpokój, to zazwyczaj pomieszczenie o niewielkich rozmiarach. Aby zaaranżować je nowocześnie, warto postawić na minimalizm. Prostota w połączeniu z funkcjonalnością, przyniesie spodziewany efekt. Zamiast wielu ozdób, lepiej przyciągać uwagę jednym eleganckim elementem. Może to być ozdobny wieszak wolnostojący, lustro lub szafka na buty z siedziskiem. Piękny mebel, starannie wykończony, w kolorystyce rzucającej się w oczy, może przełamywać jasne kolory ścian i mebli. Meble powinny być niskie i wielofunkcyjne. Zbyt wysokie meble przytłaczają wnętrze. Wielofunkcyjność sprzętów ułatwi utrzymanie porządku i zorganizuje przestrzeń.

Jak optycznie powiększyć przedpokój?

W małym pomieszczeniu ogromną rolę odgrywają lustra. Odbijając pustą ścianę, prawie dwukrotnie zwiększą przestrzeń. Umieszczone na przesuwnych drzwiach szafy wnękowej w wąskim przedpokoju, sprawią, że będzie on wydawał się znacznie szerszy. Lustro może zakrywać całe panele drzwiowe. Ważnym elementem jest oświetlenie. Najlepiej zdecydować się na halogeny punktowe. Dają one przyjemne światło i doświetlą wszystkie zakątki przedpokoju, co wizualnie zwiększy pomieszczenie. Projektanci w celu optycznego powiększenia, stosują tapety w pasy lub fototapety, które sprawiają wrażenie głębi.

Błędy popełniane przy aranżacji przedpokoju.

Najczęstszym błędem spotykanym w wielu mieszkaniach, jest przypadkowość postawionych tam mebli. Brak planu skutkuje tym, że są one mało praktyczne i niepasujące do siebie. Przedpokój nie może być pomieszczeniem, w którym ustawimy wszystkie meble niemieszczące się w reszcie domu. To małe wnętrze musi być uporządkowane i funkcjonalne, a do tego estetyczne. Stylistyka przedpokoju powinna być spójna z resztą aranżacji mieszkania.

Kolejnym błędem jest kolorystyka. Ciemne barwy na ścianach, do tego ciemne meble i podłoga sprawiają, że przedpokój kurczy się wizualnie. Wnętrze wygląda na ciasne i zagracone. Lepiej postawić na kolory pastelowe i białe.

Oświetlenie w formie jednej wiszącej lampy nie oświetli równomiernie przedpokoju. Zwłaszcza, gdy jest on długi i wąski.  Praktyczniej zastąpić je kilkoma punktami świetlnymi. Mogą mieć one formę listwy.

Posadzka w przedpokoju musi być odporna na ścieranie, gdyż jest to najbardziej eksploatowane pomieszczenie w domu. Wchodzimy tu w mokrych butach, z parasolami kapiącymi wodą. Dlatego w tym wnętrzu podłoga musi być odporna na ścieranie i wilgoć. W przeciwnym razie, szybko pokryje się przebarwieniami i plamami.

Wyposażenie.

Szafa w przedpokoju jest najważniejszym meblem. W nowoczesnym wnętrzu, jest to zazwyczaj szafa wnękowa wtopiona w ścianę. Zajmuje całą powierzchnię ściany, od podłogi po sufit. Dzięki temu jest bardzo pakowna. Ujednolicone kolorystycznie fronty szafy z kolorem ścian, sprawiają, że jest ona prawie niewidoczna. W dużym przedpokoju możemy zdecydować się na ozdobną szafę wolnostojącą.

Kolejnym ważnym meblem jest szafka na buty. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by do małego przedpokoju wybierać szafki z siedziskiem, gdyż pozwalają na wygodne zakładanie obuwia. Jest to mebel dwufunkcyjny i może być bardzo elegancki.

Wieszak wykonany z drewna, wikliny, czy metalu, to kolejna pozycja obowiązkowa w przedpokoju. Do wyboru mamy wieszaki wolnostojące, w formie tablicy z listwą, samej listwy lub z półką. Decyzja, który będzie najlepszy, uzależniona jest od wielkości pomieszczenia i dostępnego miejsca.

O czym jeszcze należy pamiętać urządzając przedpokój?

Estetyka przedpokoju i funkcjonalność, powinny być priorytetowe. Im mniej sprzętów i ozdób, tym wnętrze wygląda korzystniej. Niezmiernie ważne jest, by na bieżąco opróżniać wieszaki z nadmiaru ubrań. Przedpokój ma być elegancki i niezagracony. Swobodne przechodzenie i poruszanie się w nim, to warunek funkcjonalności. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie ciągów komunikacyjnych.

Previous Marketing automation w praktyce

Może to Ci się spodoba

Content marketing 0 Comments

Content Marketing – jak wybrać skuteczną strategię?

Obecnie coraz więcej firm swoją komunikacją marketingową (nie tylko w Internecie) opiera na dostarczaniu swoim klientom wartościowych treści. To bardzo skuteczny sposób, o ile wybierzemy optymalną strategię w tym zakresie.

Trendy 0 Comments

Dlaczego firma powinna zainwestować w reklamę internetową?

O ogromnych korzyściach płynących z dobrej reklamy nie trzeba przekonywać żadnego przedsiębiorcy. Każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że dzięki niej może osiągnąć naprawdę wiele. Nie tylko uzyskać rozgłos w okolicy,

Trendy 0 Comments

Rozwiązanie nie tylko na kłopoty

Kiedy przed laty pojawiły się oferty pierwszych instytucji finansowych oferujących chwilówki, na początku oferta budziła niemało kontrowersji. Mało kto zdawał sobie sprawę, że finansowe wsparcie można wykorzystać nie tylko na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!