Nowoczesne aranżacja przedpokoju

Nowoczesne aranżacja przedpokoju

Urządzając mieszkanie, często zostawiamy przedpokój na koniec. Traktujemy go z mniejszą uwagą, niż resztę pomieszczeń. To błąd, który dostrzeże każda osoba wchodząca do naszego mieszkania. Aranżacja przedpokoju jest wizytówką naszego mieszkania.

Jak nowocześnie urządzić przedpokój?

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/jak-urzadzic-maly-przedpokoj-jaka-aranzacje-wybrac/8725/

Przedpokój, to zazwyczaj pomieszczenie o niewielkich rozmiarach. Aby zaaranżować je nowocześnie, warto postawić na minimalizm. Prostota w połączeniu z funkcjonalnością, przyniesie spodziewany efekt. Zamiast wielu ozdób, lepiej przyciągać uwagę jednym eleganckim elementem. Może to być ozdobny wieszak wolnostojący, lustro lub szafka na buty z siedziskiem. Piękny mebel, starannie wykończony, w kolorystyce rzucającej się w oczy, może przełamywać jasne kolory ścian i mebli. Meble powinny być niskie i wielofunkcyjne. Zbyt wysokie meble przytłaczają wnętrze. Wielofunkcyjność sprzętów ułatwi utrzymanie porządku i zorganizuje przestrzeń.

Jak optycznie powiększyć przedpokój?

W małym pomieszczeniu ogromną rolę odgrywają lustra. Odbijając pustą ścianę, prawie dwukrotnie zwiększą przestrzeń. Umieszczone na przesuwnych drzwiach szafy wnękowej w wąskim przedpokoju, sprawią, że będzie on wydawał się znacznie szerszy. Lustro może zakrywać całe panele drzwiowe. Ważnym elementem jest oświetlenie. Najlepiej zdecydować się na halogeny punktowe. Dają one przyjemne światło i doświetlą wszystkie zakątki przedpokoju, co wizualnie zwiększy pomieszczenie. Projektanci w celu optycznego powiększenia, stosują tapety w pasy lub fototapety, które sprawiają wrażenie głębi.

Błędy popełniane przy aranżacji przedpokoju.

Najczęstszym błędem spotykanym w wielu mieszkaniach, jest przypadkowość postawionych tam mebli. Brak planu skutkuje tym, że są one mało praktyczne i niepasujące do siebie. Przedpokój nie może być pomieszczeniem, w którym ustawimy wszystkie meble niemieszczące się w reszcie domu. To małe wnętrze musi być uporządkowane i funkcjonalne, a do tego estetyczne. Stylistyka przedpokoju powinna być spójna z resztą aranżacji mieszkania.

Kolejnym błędem jest kolorystyka. Ciemne barwy na ścianach, do tego ciemne meble i podłoga sprawiają, że przedpokój kurczy się wizualnie. Wnętrze wygląda na ciasne i zagracone. Lepiej postawić na kolory pastelowe i białe.

Oświetlenie w formie jednej wiszącej lampy nie oświetli równomiernie przedpokoju. Zwłaszcza, gdy jest on długi i wąski.  Praktyczniej zastąpić je kilkoma punktami świetlnymi. Mogą mieć one formę listwy.

Posadzka w przedpokoju musi być odporna na ścieranie, gdyż jest to najbardziej eksploatowane pomieszczenie w domu. Wchodzimy tu w mokrych butach, z parasolami kapiącymi wodą. Dlatego w tym wnętrzu podłoga musi być odporna na ścieranie i wilgoć. W przeciwnym razie, szybko pokryje się przebarwieniami i plamami.

Wyposażenie.

Szafa w przedpokoju jest najważniejszym meblem. W nowoczesnym wnętrzu, jest to zazwyczaj szafa wnękowa wtopiona w ścianę. Zajmuje całą powierzchnię ściany, od podłogi po sufit. Dzięki temu jest bardzo pakowna. Ujednolicone kolorystycznie fronty szafy z kolorem ścian, sprawiają, że jest ona prawie niewidoczna. W dużym przedpokoju możemy zdecydować się na ozdobną szafę wolnostojącą.

Kolejnym ważnym meblem jest szafka na buty. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by do małego przedpokoju wybierać szafki z siedziskiem, gdyż pozwalają na wygodne zakładanie obuwia. Jest to mebel dwufunkcyjny i może być bardzo elegancki.

Wieszak wykonany z drewna, wikliny, czy metalu, to kolejna pozycja obowiązkowa w przedpokoju. Do wyboru mamy wieszaki wolnostojące, w formie tablicy z listwą, samej listwy lub z półką. Decyzja, który będzie najlepszy, uzależniona jest od wielkości pomieszczenia i dostępnego miejsca.

O czym jeszcze należy pamiętać urządzając przedpokój?

Estetyka przedpokoju i funkcjonalność, powinny być priorytetowe. Im mniej sprzętów i ozdób, tym wnętrze wygląda korzystniej. Niezmiernie ważne jest, by na bieżąco opróżniać wieszaki z nadmiaru ubrań. Przedpokój ma być elegancki i niezagracony. Swobodne przechodzenie i poruszanie się w nim, to warunek funkcjonalności. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie ciągów komunikacyjnych.

Previous Marketing automation w praktyce
Next Jak przygotować plik do druku?

Może to Ci się spodoba

SEO Mobilne – struktura i design strony

Po ostatnich zmianach algorytmu, strony www przystosowane do poprawnego wyświetlania na urządzeniach mobilnych są traktowane priorytetowo (zarówno w wyszukiwarce mobilnej, jak i stacjonarnej). Jednak nie można oczekiwać, że spełnienie tylko

Content marketing 0 Comments

10 najpopularniejszych formatów w Content Marketingu

Content Marketing to strategia, która według ekspertów w przyszłości całkowicie zdominuje komunikację marketingową. Internet w tym względzie oferuje ogromne możliwości. Nie tylko w zakresie możliwych sposobów dystrybucji, ale także różnorodności

Strategia 0 Comments

Jak określić modelowych odbiorców (persony) w strategii Content Marketingowej

Perfekcyjne wyznaczenie grupy docelowej to sine qua non skuteczności każdej strategii marketingowej. W Content Marketingu najbardziej optymalnym sposobem w tym względzie jest precyzyjne naszkicowanie modelowych odbiorców treści (zbudowanie person). Content

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź