Najlepsze gry multiplayer online na Android i iOS

Najlepsze gry multiplayer online na Android i iOS

Sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawiła, że wzrosła popularność rozrywki przez internet. Polacy chętniej wpisywali w wyszukiwarkę frazy takie jak “ruletka online” czy “poker online”. Jednak wraz z przedłużającym się czasem domowej izolacji, rosła też potrzeba szukania rozrywek, w które można grać z innymi ludźmi. I to nie tylko z domowego komputera, ale również podczas krótkich sesji z telefonem w ręku.

Najlepsze gry online to takie, które z jednej strony pozwolą na granie ze znajomymi, a z drugiej nie wymagają wiele czasu na pojedynczą grę. Łatwiej jest zebrać ekipę na kilkuminutową grę niż umawiać się na godzinny rajd w skomplikowanym MMORPG. Zwłaszcza, jeśli szukasz gry dostępnej z telefonów komórkowych. Te urządzenia raczej nie nadają się do długiego grania.

Na szczęście coraz bardziej rosnący rynek gier mobilnych odpowiedział na potrzeby graczy. Wartość rynku gier mobilnych wyceniana była w zeszłym roku na ponad dwieście miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że z tygodnia na tydzień gracze mają coraz więcej pozycji do wyboru. Wielu z nich zastanawia się jednak, jakie gry wybrać, by nie tracić na nie czasu?

W co grać ze znajomymi?

Jedną z takich gier, oferujących multiplayer online jest “Words with friends” dostępne na większości urządzeń mobilnych. Jeśli kiedykolwiek widziałeś albo grałeś w Scrabble, bez problemu się w niej odnajdziesz. Gracze mają za zadanie stworzyć wirtualną krzyżówkę, a wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów. Pojedynczy gracz również może dobrze się bawić, grając przeciwko wirtualnemu przeciwnikowi.

Jeśli jesteś fanem wyścigów i chciałbyś jednocześnie pograć ze znajomymi na telefonie, ciekawą propozycją jest Mario Kart Tour. Choć jej początki (pod nazwą Super Mario Kart) sięgają 1992 roku, to jej kolejne odsłony zdobywają niesłabnącą popularność na kolejnych konsolach Nintendo. Wersja, o której mówimy, przeznaczona jest na smartfony, dzięki czemu jest ona dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów.

To aktualnie standard na rynku mobilnym. Gry multiplayer na iOS dostępne są na Androidzie i na odwrót. Co więcej, większości gier nie robi różnicy, jakie telefony mają twoi znajomi – udostępniają one bowiem opcję rozgrywki wieloplatformowej. Takie działanie zwiększa bazę graczy i, co oczywiste, zainteresowanie grą.

Na telefonie i komputerze…

Inną ciekawą grą, dostępną na urządzeniach mobilnych, jest gra karciana Hearthstone. Choć jej zasady są nieco bardziej skomplikowane niż np. wojna czy poker, zdaniem wielu graczy nie jest zbyt trudna do nauczenia się. Do samych pojedynków między graczami, Hearthstone dodaje element kolekcjonowania kart, z których gracze składają talię do wykorzystania przeciwko innym graczom.

Ta ostatnia jest także dostępna na komputery osobiste. Posiada do tego niewielkie wymagania sprzętowe. Sprawiają one, że niezależnie od tego, czy nasz komputer to poleasingowa maszyna za kilkaset złotych czy droga maszyna kupiona specjalnie do grania, wszystko działa płynnie. Dzięki temu sukces w grze zależy od umiejętności i strategii, a nie inwestycji w sprzęt. Choć model free-to-play sprawia, że wydatki na grę są możliwe.

Gry multiplayer na Androida i inne platformy często dostępne są za darmo do ściągnięcia. Gracz ma możliwość grania za darmo, jednak niektóre elementy są dodatkowo płatne. W niektórych grach są to elementy kosmetyczne, jak na przykład malowanie samochodu, używanego do wyścigów, w innych paczki kart, które można wykorzystać w grze.

Nie tylko zalety…

To jedna z wad tego typu gier, podkreślanych przez specjalistów – pomimo początkowego niskiego progu wejścia, dojście do wysokiego poziomu czy też dłuższe granie często wiązać może się ze sporymi wydatkami. Nie mówiąc już o tym, ile może wydać (niekoniecznie świadomie) dziecko pozostawione sam na sam z grą, która do płatności nie wymaga dodatkowego potwierdzenia…

Warto takżę zwrócić uwagę na to ile czasu poświęcasz na gry. Niezależnie od tego, czy jest to gra darmowa, czy za pieniądze – jeśli widzimy u siebie ryzykowne zachowania, warto skontaktować się ze specjalistą, który sprawdzi, czy nie jesteśmy blisko uzależnienia.

Ponadto, warto upewnić się, że pobierana przez ciebie gra pochodzi z oficjalnego sklepu Google Play czy App Store i została przygotowana przez oryginalnych twórców. Niczym dziwnym nie są bowiem wirusy na urządzenia mobilne, które potrafią wykraść hasła do bankowości czy uzyskać dostęp do naszych danych osobowych. Klara Czerwińska, ekspert do spraw content marketingu podkreśla, by zawsze w pierwszej kolejności zwracać uwagę na bezpieczeństwo zabawy.

Podsumowanie

Gry mobilne mogą być świetną rozrywką, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się grać sam, czy ze znajomymi. Do wejścia w świat gier wystarczy tylko telefon i dostęp do internetu. Warto jednak kontrolować, jak wiele czasu i pieniędzy poświęcasz na granie, by nie stało się ono najważniejszym elementem w życiu.

Previous Wątpliwości przedsiębiorców związane kwalifikowaniem wydatków jako koszty uzyskania przychodu w czasie trwania pandemii
Next Najważniejsze wskazówki, jak zacząć zarabiać na instagramie

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Webinar — Twoje uniwersalne narzędzie internet-marketingu

Czy Ty też szukasz uniwersalnego pracującego narzędzia, które pomoże w osiągnięciu od razu wielu celów marketingowych? Znam takie, nazywa się webinar. Polecam testowanie i wiesz dlaczego? Dlatego że jak najbardziej

Reklama internetowa 0 Comments

Pierwsza kampania reklamowa – jakie medium wybrać?

Reklama ma niezwykle istotny wpływ na rozwój biznesu. Zakładając nową firmę lub planując pozyskanie większej liczby klientów, będziemy musieli prędzej czy później zetknąć się z problemem wyemitowania pierwszej reklamy naszych

Trendy 0 Comments

Czy Content Marketing sprzedaje?

Wielu specjalistów od promocji online wskazuje, że marketing treści to narzędzie bardziej do kreowania wizerunku niż wzmocnienia sprzedaży. Nic bardziej mylnego. W świetle współcześnie zachodzących zmian w sposobach i charakterze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź