Jeśli nie ma Cię w Social Mediach – nie istniejesz

Jeśli nie ma Cię w Social Mediach – nie istniejesz

Nie zdajemy sobie sprawy z powagi sytuacji. Wiele osób w Polsce w 21 wieku prowadzi przedsiębiorstwo bez Facebooka czy Instagrama. Mówiąc szczerze, jest to jedno wielkie nieporozumienie. Przy obecnym stanie rzeczy za 10 lat już nikt z młodego pokolenia nie będzie oglądał telewizji, bo zastąpi ją YouTube. Gazety, radio i newsy ogłaszane na ulicy? – wielkimi krokami odchodzą do lamusa, a portale społecznościowe stają się najbardziej rzetelnym źródłem informacji. Witamy w 21 wieku – witamy w sieci. 

Dlaczego ludzie ignorują Social Media?

Dzisiaj bardzo dużo osób ma czelność ignorować Social Media. Oczywiście nie mówimy tutaj o zwykłych Kowalskich, którzy i tak nic w swoim życiu nie osiągną, natomiast mowa tu o przedsiębiorcach, którzy stanowią budżet państwa.

Szkolenie Facebook

Powodem, dla którego tak wielu ma odwagę gardzić portalami społecznościowymi jest niewiedza. Brak jakiejkolwiek edukacji w tej dziedzinie oraz brak rozwoju osobistego połączonego z totalnym lekceważeniem możliwości, jakie daje nam świat i pozostawanie w swoich zastałych dogmatach równa się ignorancji Social Mediów. Ludzie nie zdają sprawy, że jeśli nie ma ich w sieci – to nie istnieją. W dzisiejszych czasach pierwszą rzeczą przy zakładaniu biznesu, jest założenie firmowego Facebooka i Instagrama. Trzeba mieć tą świadomość, że firmowe Fanpage na portalach społecznościowych są tak oczywiste, jak siłownia dla kulturysty. Jest to rzecz bardziej powszechna niż założenie swojej strony internetowej, ponieważ na tą stronę trzeba jakoś zebrać ludzi. Zdajmy sobie z tego sprawę, że dzisiaj nie zbierzemy ludzi na naszą stronę internetową przez naszą stronę internetową ani przez gazety czy telewizję. Zapamiętajmy to raz a dobrze – dzięki Instagramowi, Twitterowi, YouTube lub Facebookowi, poprzez trafienie do odpowiednich grup docelowych zbierzemy użytkowników, którzy faktycznie potrzebują naszego produktu i wtedy będziemy mogli ich przekierować na naszą stronę internetową, po czym zaoferujemy im nasze produkty a w związku z czym sprzedamy im je.

Z każdym dniem ignorancja na temat portali społecznościowych spada. Ludzie powoli biorą to do świadomości, że może jednak te Social Media coś dają. Wielu dostrzega, niestety bardzo powoli, że faktycznie można tam zaoferować swoje produkty ludziom, którzy ich potrzebują, jeśli tylko dobrze to zrobimy. Są setki szkoleń w Polsce i tysiące na świecie dotyczące tego, jak bardzo Social Media są ważne, więc zacznijmy w końcu to dostrzegać i przestańmy być ignorantami, którzy siedzą w swoich domach i krytykują wszystko wokół. Zapytajmy się ekspertów na temat prowadzenia Fanpage’ów i wejdźmy na stronę https://socialelite.pl/prowadzenie-fanpage/. Jest tyle prostych sposobów na zdobywanie wiedzy, więc korzystajmy z szans, jakie daje nam świat.

Nie zarabiasz pieniędzy – bo nie ma cię w sieci

Wiele osób nie potrafi zarobić dużych pieniędzy prowadząc biznes, ponieważ nie doszkalają się każdego dnia. Świat oferuje nam fantastyczne możliwości, lecz co z tych ofert, jeśli nie mamy nawet sklepu internetowego.

Pomijając całe Social Media, które są podstawą w biznesie jak tabliczka mnożenia w matematyce – musimy koniecznie być w sieci. Jeśli nie jesteśmy zapewnieni, co do portali społecznościowych i głowimy się czy to wypali, czy to ma w ogóle sens (chociaż takie refleksje w 21 wieku to głęboka parodia) – zróbmy jakikolwiek ruch w sieci. Otwórzmy swój sklep internetowy. Załóżmy stronę internetową, byśmy chociaż w malutkim stopniu zaistnieli. Zróbmy jeden krok, by nie stać w miejscu.

Podsumowanie

Jak Państwo wiedzą lub nie – czasy, gdy ludzie do naszej nowo otwartej firmy wchodzą drzwiami i oknami bezpowrotnie minęły i już nie wrócą. Dzisiaj nastał czas biznesów działających przez Internet. Dobrze zareklamowanych, posiadających solidne Social Media połączone ze sklepami stacjonarnymi, gdzie tworzone są miejsca pracy dla setek ludzi, którzy dowiedzieli się o tej pracy przez portale społecznościowe tak samo jak klienci.

W dzisiejszych czasach ludzie zamawiają wszystko przez Internet. Darmowa przesyłka jest dodana do większości zamówień a z domu wychodzimy tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcemy dany produkt zobaczyć na własne oczy, dotknąć go i realnie ocenić. Szczerze mówiąc – wchodząc do jakiejkolwiek firmy, osoby odpowiadające za obsługę klienta stają się bezużyteczne, ponieważ klient już dawno wszystko wie po przeczytaniu artykułu o specyfikacji danego przedmiotu na ich stronie internetowej, lub Social Mediach.

Wybierz innowacyjne środki masowego przekazu – wybierz Social Media

Previous Czym zajmuje się Scrum Master i jak nim zostać?
Next Marki coraz częściej stawiają na marketing sprawy. Kampanie angażujące społecznie pozwalają przyciągnąć klientów

Może to Ci się spodoba

Social media 0 Comments

Media społecznościowe kluczowe dla budowania wizerunku firm. Mogą być skuteczniejsze niż reklama

Rośnie odsetek firm w Polsce, które aktywnie korzystają z internetu, wciąż jednak możliwości sieci nie są przez nie w pełni wykorzystywane. Tylko co piąta firma prowadzi sprzedaż przez internet i jest obecna w mediach społecznościowych. Social media pomagają budować

Social media 0 Comments

Z chaosu rodzi się Kampania. Platforma SocialOn dla firm stawiających na widoczność w sieci

Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę i w dalszym ciągu nie przekonuje Cię pomysł reklamowania się w Internecie, to prawdopodobnie toniesz w pieniądzach i w zasadzie żadnej reklamy i tak

Social media 0 Comments

Snapchat – komunikacja marketingowa z młodzieżą

W przeciwieństwie do innych obszarów życia społecznego, w Internecie młodzi użytkownicy nie przejmują wzorców od rodziców czy osób starszych. Nawet na nich nie spoglądają, kroczą własną drogą. Każde pokolenie ma

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź