Jak powstaje reklama na billboardzie?

Jak powstaje reklama na billboardzie?

Współcześnie z reklamą mamy do czynienia właściwie na każdym kroku: na ulicach osoby wręczają nam ulotki, w telewizji cały czas emitują coraz to nowsze, bardziej pomysłowe spoty reklamowe, nawet na autobusach, tramwajach czy ścianach budynków widzimy reklamy. Mają one zachęcić nas do kupienia reklamowanego przedmiotu lub skorzystania z reklamowanych usług.

Co to jest billboard?

Sklepy internetowe, takie jak chociażby Drukarnia Kolumb, oprócz wydrukowania billboardów zewnętrznych lub wewnętrznych, mają również w swojej ofercie montaż tablic u klienta. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w momencie, kiedy z tablicami reklamowymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Jest to zazwyczaj zewnętrzna forma reklamy, umieszczona przy często uczęszczanych drogach. Trzeba więc pamiętać, iż billboard musi zostać wyprodukowany na trwalszym materiale niż na przykład plakaty. Drukarnia Kolumb oferuje wykonanie tablic wiszących, stojących, jednostronnych i dwustronnych. Widać zatem, iż billboard jest wysoce rozwiniętą formą reklamy, oferującą wiele możliwości. Takie tablice reklamowe pojawiają się nie tylko w dużych miastach na ścianach budynków czy przy ulicach, ale również poza obrzeżami miasta, często przy trasach czy nawet przy wsiach. Uniwersalność takiej formy reklamy pozwala na dotarcie do każdej, nie tylko z góry określonej grupy odbiorców.

Skuteczność billboardów

Jak w każdej formie reklamy, ważne jest to, jak billboard wygląda. Tablice reklamowe to coś, co ogląda się z daleka, ponieważ zazwyczaj są one umieszczone na wysokich słupach czy ścianach budynków: ich skuteczne postrzeganie to zazwyczaj co najmniej około 120 metrów. Ciekawostką jest to, że punkt billboardu, na który patrzymy w pierwszej kolejności, znajduje się w 1/3 odległości od jego górnej tablicy, dlatego ważne jest, aby najbardziej istotne informacje dotyczące oferowanego produktu umieścić właśnie w tym miejscu. Dzięki temu tablica reklamowa będzie jeszcze bardziej efektowna.

Produkcja tablic reklamowych

Billboardy drukuje się na odpowiednio do tego zaprojektowanych i wykonanych maszynach. Takie „drukarki” w niczym nie przypominają tych urządzeń, które mamy w domu. Są to specjalistyczne maszyny poligraficzne: przy produkcji billboardów używa się ploterów. Jak już było wspomniane wcześniej, tablic reklamowych nie drukuje się na zwyczajnym papierze czy nawet płótnie, a na specjalnie do tego przeznaczonej płycie PCV (o grubości na przykład 3 lub 5mm).

Reklama na billboardzie powstaje tak, jak każda inna reklama drukowana. Na początku powstaje jej projekt, następnie grafik komputerowy zajmuje się jego wizualizacją, po czym pliki kierowane są do drukarni, która zajmuje się wydrukiem projektu zleconego przez klienta. Kolejny krok to dostarczenie wykonanego już zamówienia oraz, na życzenie klienta, jego montaż.

Billboard to forma reklamy, którą możemy umiejscowić w różnych dobrze widocznych miejscach. Dobrze jest pamiętać, że tablica reklamowa jest skuteczna dzięki temu, że jest widoczna cały czas: w dzień i w nocy, przez cały tydzień i niezależnie od warunków pogodowych.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Najczęstsze błędy internetowych kampanii marketingowych
Next Gadżety reklamowe. Które są najlepsze?

Może to Ci się spodoba

E-commerce 0 Comments

Google Shopping – przyszłość promocji w branży e-commerce

Nowa usługa Google pod nazwą Shopping ma szansę zrewolucjonizować rynek e-commerce. Jedni mają nadzieją, że wyrówna potencjał indywidualnych sprzedawców, inni zaś się boją, że ten potentat z Mountain View będzie

Trendy 0 Comments

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

O konieczności przygotowania kreatywnej reklamy wie każdy początkujący oraz doświadczony przedsiębiorca. Dzięki temu jest w stanie dotrzeć do większej grupy klientów, zainteresować ich swoją ofertą, pobudzić wyobraźnię, zachęcić do zakupów

Strategia 0 Comments

MLM – drogą do sukcesu finansowego?

MLM, czyli z angielskiego Multi Level Marketing lub inaczej network marketing, a po polsku marketing sieciowy, to interesująca forma na założenie własnego biznesu. Co prawda, wielu kojarzy się z handlem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź