Firmowe Video  – sposób nie tylko na dobry wizerunek firmy

Firmowe Video – sposób nie tylko na dobry wizerunek firmy

Filmy video są bardzo popularne wśród internautów. Dzięki temu firmy mogą nie tylko szybko i skutecznie poprawić wizerunek, ale także zbudować silne relacje z klientami. Zaskakujące, intrygujące hipnotyzujące od początku do końca filmy to bardzo skutecznie narzędzie w elektronicznej komunikacji marketingowej.

Film – sztuka najważniejsza ze sztuk

Parafrazując powiedzenie słynnego socjalistycznego idealisty, można powiedzieć, że obecnie film to najważniejsze narzędzie w komunikacji marketingowej w Internecie. Przy pomocy treści video można szybko zyskać uwagę bardzo dużej grupy odbiorców. Ta forma komunikacji pozwala na przekazanie dużej ilości informacji w krótkim czasie. Połączenie obrazu i głosu daje o wiele większe efekty długoterminowo, niż zwykły tekst. Obrazy bardziej angażują, są zapamiętywane szybciej i na dłużej pozostają w świadomości widza. Filmy doskonale się sprawdzają w kreowaniu pożądanego obrazu oraz przekazywaniu kompleksowych informacji o firmie. Pozwalają emocjonalnie związać klienta z marką. Emocje to najlepszy łącznik, właściwie wszystkie działania nowoczesnego marketingu podążają w tym kierunku.

Filmy podbijają nie tylko serwisy społecznościowe

Trzymając się dalej słów wielkiego piewcy kina, można powiedzieć, że komunikaty video stały się jedną z najpopularniejszych i najważniejszych form przekazywania informacji w serwisach społecznościowych. Filmowa ekspansja w sieci zaczęła się od takich portali jak YouTube czy Vimeo. Dziś tworzyć  je może praktycznie każdy, wystarczy średniej klasy smartfon. Publikacja też nie sprawia żadnego problemu, wiele portali tego rodzaju wprowadziło szereg udogodnień w tym względzie. Ostatnio największą popularnością cieszy się livestreaming. To co kiedyś było zarezerwowane dla telewizji i profesjonalnych nadawców, dziś stało się powszechne. Każdy może na żywo transmitować jakieś wydarzenie. Wydaje się jednak, że o sukcesie filmów nie zdecydowały jakieś wybitne treści, ale sam format okazał się na tyle atrakcyjny, że praktycznie każdy chce je tworzyć, a prawie wszyscy chcą oglądać. Fenomenu wielu nie sposób zrozumieć do dziś. Dzięki rozwojowi technologii internetowych, a szczególnie szerokopasmowego Internetu, oglądać filmy bez zakłóceń można na wielu urządzeniach w każdym miejscu na świecie. Treści video jednym słowem zalały sieć. Według ekspertów stały się pewnego rodzaju fast foodem Internetu.

Filmy od zawsze przyciągały uwagę widzów. Żaden inny komunikat nie mógł nigdy zapewnić takich emocjonalnych przeżyć jak film. Jeden obraz jest wart tyle co tysiąc słów – pomimo, że dziś brzmi to nieco trywialnie, to wciąż oddaje istotę siły oddziaływania tego formatu. Według badaczy, oglądanie ruchomych obrazów pośród wielu aktywności, najbardziej angażuje ludzki mózg. Filmy zostają na dłużej w pamięci, niż informacje tekstowe.

Film – kształtowanie wizerunku

To najlepsze narzędzie do budowania wizerunku marki. Wielu firmom, nie tylko tym mniejszym, dotychczas nie udało się ukształtować trwałego obrazu marki w świadomości klientów. Wizerunek to nie tylko sposób postrzegania marki przez ludzi, to także istotny argument w sprzedaży. Współcześnie klienci kupują zarówno produkt, jak i pewną historię, za którą stoi firma (chcą się z nią identyfikować, chcą być jej częścią). W wielu przypadkach atrakcyjna narracja marki, która skutecznie uwodzi duże grupy odbiorców, decyduje o przewadze konkurencyjnej. W dobie ogromnej rywalizacji rynkowej, gdzie większość produktów z zakresu nowych technologii różni się nieznacznie, to sprawa kluczowa. Przy pomocy obrazów można najłatwiej zakomunikować wartości marki, odwołać się do emocji i marzeń konsumentów, a także odnieść się do konkurencji. Przy pomocy jednej z reklam, Mercedes sprytnie „wpisał” się do kanonu aut marzeń. Mały chłopiec śniący o Porsche podczas przejażdżki dreamcarem dostrzega we wstecznym lusterku nowy model sportowego Mercedesa AMG GT. Po chwili auto ze Stuttgartu go wyprzedza i staje się automatycznie autem marzeń numer jeden bohatera spotu.

auto

Żródło: https://www.youtube.com/watch?v=X1rI9W0nOig

Producent tych niemieckich aut wie, że przy wyborze aut sportowych głównie decydują emocje. Zdaje sobie sprawę, że dla wielu młodych ludzi autem marzeń jest właśnie sportowy bolid z  Zuffenhausen. W ich oczach Mercedes to marka raczej dla statecznych biznesmenów, dlatego celem filmu jest pokazanie, że nowy model AMG GT jest szybszy od 911 i także może być autem marzeń (lub nim już jest po prostu). Zresztą przy pomocy serii filmów budowana jest jego legenda sportowa.

auto2

http://www.mercedes-amg.com/webspecial/amggt/index_eng.php#media/dynamics/gt-cota-video-eng/

Przy pomocy filmu można łatwo przedstawić produkt w nowym kontekście, skierować uwagę klientów na nowe atrybuty. Filmy najczęściej pokazują wrażenia, jakie towarzyszą użytkownikowi. Jeśli chcesz cieszyć się wolnością i niezależnością – tak zdaje się mówić z ekranu monitora lub telewizora większość producentów aut.

Film – skuteczny łącznik z klientami

Filmy pozwalają zbudować trwałe relacje z klientami. Ich lojalność (klienci ponownie dobrowolnie wybierają produkty danej marki bez dodatkowych korzyści) to niezaprzeczalny atut rynkowy, który pozwala budować strategie biznesowe na przyszłość. Szczególnie w warunkach, kiedy trendy i mody zmieniają się bardzo szybko. Wiele firm, którym nie udało się zbudować bezgranicznego zaufania swoich klientów, dziś już nie istnieje lub straciło pozycję lidera w branży. W tym zakresie powszechnie stosowane są dwie strategie. Pierwsza polega na pokazywaniu produktu, który się nie zmienia, wciąż reprezentuje najwyższą jakość i nieosiągalną dla innych skuteczność. Druga pokazuje nieustanną drogę udoskonalania produktu, który pomimo „prężenia muskułów” przez konkurencję, stale jest numerem jeden lub oferowania produktów, które będą zaspokajały aktualne potrzeby klientów. Lojalność to także skłonność do rekomendowania marki swoim najbliższym znajomym i rodzinie. Przykładem marki, której udało się „wychować” wierną grupę klientów jest Harley Davidson. Należy ona do tzw. lovemarks. Twórcą tego pojęcia jest Kevin Roberts, dyrektor Generalny Saatchi & Saatchi Worldwide. Według niego są takie marki, które ludzie po prostu kochają. Swój status zawdzięczają działaniom marketingowym zogniskowanym na budowaniu trwałych relacji z klientami, a nie na kampaniach mających na celu doraźne zwiększenie sprzedaży. Wychodzą z założenia, że miłości i szacunku nie da się kupić, trzeba na nie zapracować.

Film – nośnik informacji

Czysta informacja tekstowa to nudny komunikat, który nie niesie za sobą żadnych emocji. Czasem to pożądane rozwiązanie, kiedy indywidualny klient oczekuje krótkiej i zwięzłej informacji w danym obszarze. Jednak, aby trafić do większej grupy odbiorców, informacja musi być podana w sposób atrakcyjny. Tylko format video może to zapewnić. Ostatnio w wielu telewizyjnych kanałach tematycznych można spotkać szereg filmów pokazujących istotę działania, nie tylko popularnych produktów, ale także instytucji. Na Nationale Geographic można zobaczyć jak powstają auta ulubionej marki lub jak funkcjonuje współczesne lotnisko.

samol

Źródło: http://natgeotv.com/pl/megalotnisko

Dzięki takim filmom, potencjalni pasażerowie mogą nie tylko zobaczyć od kulis działanie portu lotniczego, ale także przekonać się, jak bardzo to skomplikowana struktura, nad którą czuwają profesjonaliści w celu zapewniania pasażerom absolutnego bezpieczeństwa. Filmy o charakterze informacyjnym bardzo często wykorzystują koncerny, które pracują nieustannie nad nowymi innowacjami. Je najłatwiej przedstawić właśnie za pomocą obrazów. Firma Junkers przedstawia ile można zaoszczędzić w gospodarstwie domowym wykorzystując energię słoneczną.

junkers

Podsumowanie

Filmy korporacyjne wpisują się w modny ostatnio trend Content Marketing, który polega na przyciąganiu uwagi klientów do marki poprzez wartościowe treści. Skuteczność filmów tworzonych i publikowanych przez marki zależy od wielu czynników. Trudno przewidzieć, który zyska szybko popularność. Jedno jest pewne, aby myśleć o osiągnięciu jakiegoś celu, każdy stworzony i opublikowany przez markę film musi mieć swoje przesłanie. Ponadto film musi skupiać się na konkretnym problemie, musi być wartością dodaną dla jego widzów. Wszystkie niewiarygodne produkcje, epatujące promowaniem produktów i usług, będą odrzucone, jak kolejne reklamy.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie reklamowania prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Real Time Marketing – znajomość grupy docelowej to klucz do sukcesu
Next Content Marketing w lokalnym biznesie

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Infografiki w wizualnej komunikacji marketingowej

Obrazy, filmy i grafiki zaczynają ostatnio dominować w komunikacji marketingowej prowadzonej przez firmy w Internecie. Jednym z bardziej popularnych formatów w komunikacji wizualnej są infografiki. Prz ich pomocy można w

Content marketing 0 Comments

Corporate Publishing – nowe możliwości w Internecie

Firmy od dawna starają się prowadzić aktywną komunikację z dostawcami, partnerami i klientami. Dostarczają im atrakcyjnych treści w różnych formach. Internet w tym względzie stworzył nowe możliwości, nie tylko w

Sztuczna inteligencja pomoże w rozwiązaniu części problemów społecznych

Sztuczna inteligencja w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeżywa boom, a debatę dotyczącą tej technologii zdominowały jak na razie aspekty  rozrywkowe i biznesowe czy zagrożenia związane z rynkiem pracy. Jednak wśród badaczy coraz częściej

1 Comment

  1. Kamila
    08 kwietnia, 13:33 Reply
    Moja firma zamówiła kiedyś firm reklamujący naszą marke u Collabstudio. Jak sie okazuje faktycznie jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie popularności produktu (co widać wyraźnie w notowaniach). Aktulanie pracujemy już nad 3cim filmem i myslę, że na nim sie nie skonczy.

Zostaw odpowiedź