Od czego zależą różnice w cenach leków ? Wybieramy najlepsze apteki

Od czego zależą różnice w cenach leków ? Wybieramy najlepsze apteki

Wedle międzynarodowych instytucji monitorujących ceny leków na całym świecie Polska należy do krajów z najniższymi cenami leków w Europie. Oczywiście nie oznacza to wcale, że leki są tanie. Pod uwagę należy brać przede wszystkim zarobki Polaków, które niejednokrotnie nie są wystarczające na zakup potrzebnych lekarstw, szczególnie w przypadku osób starszych. Czy można jednak zaoszczędzić na lekarstwach i kupować je z głową? Otóż tak, ale często tylko w przypadku gdy sami zadbamy o wyszukanie promocji. Tutaj z pomocą przychodzą gazetki promocyjne w wersji elektronicznej apteki ZIKO – https://aptekaziko.okazjum.pl/

Od czego zależą ceny leków?

Dostępne w aptekach leki możemy podzielić na grupy. Pierwsza z nich to leki refundowane wydawane na receptę. Są to preparaty, do których dopłaca NFZ. Przedstawiana co dwa miesiące przez Ministra Zdrowia lista zawiera wszystkie leki, które możemy kupić “ze zniżką”. Zniżka ta może wynosić 30, 50 lub 100%, co oznacza, że NFZ pokrywa odpowiednią część ceny leku, a pacjent dopłaca resztę. Ceny tych preparatów ustala Ministerstwo Zdrowia i w każdej aptece kosztują one tyle samo. Ewentualne różnice dla poszczególnych pacjentów mogą wynikać z różnych dawek preparatu oraz z faktu, że wysokość zniżki zależna jest od schorzenia, na które lek został przepisany.

Druga grupa leków to leki na receptę nierefundowane nazywane “stuprocentowymi”. Do tych preparatów państwo nie dopłaca i ich całkowity koszt pokrywa pacjent. Cena tych leków jest niezależna od ustaleń Ministra Zdrowia i wynika z ceny narzuconej przez producenta oraz marży hurtowni i apteki. Efekt jest taki, że w różnych aptekach te same leki dostępne są w różnych cenach.
Ostatnią grupę stanowią leki bez recepty, z którymi jest podobnie jak z lekami nierefundowanymi – ich cena zależy od producenta, hurtowni i marży apteki.

Jak wybrać najlepszą aptekę?

Szukając tanich leków powinniśmy brać pod uwagę, której grupy leków szukamy. Jeśli chcemy zrealizować receptę na preparaty refundowane, nie ma sensu się zastanawiać – w każdej aptece będą one kosztować tyle samo. Jeśli jednak szukamy leku nierefundowanego, możemy spodziewać się znacznych różnic w cenach. Aby kupić najtańsze leki najlepiej skorzystać z usług aptek sieciowych. Duże sieci mogą wywierać presję na producentów leków, a także skuteczniej negocjować ceny hurtowe, dzięki czemu mogą sprzedawać leki w niższej cenie. Konkurencyjne ceny na wiele leków znajdziemy na super-pharm.promoceny.pl
Ostatnio coraz bardziej popularne są apteki internetowe. Internetowa sprzedaż leków pozwala na znaczne obniżenie cen poprzez wyeliminowanie kosztów związanych z prowadzeniem oddziałów stacjonarnych. Kupowanie leków przez internet jest również bardzo wygodne, pozwala na zamawianie potrzebnych nam preparatów w dowolnej porze i z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Preparaty dostępne na receptę odebrać można w wyznaczonych aptekach stacjonarnych, dzięki czemu lek wydawany jest przez profesjonalnego farmakologa, który może udzielić nam dodatkowych informacji i porad dotyczących stosowania.
Najlepsze apteki online, aby zapewnić lekarstwa w niskich cenach często nawiązują bezpośredni kontakt z producentami, eliminując tym samym pośredników i dodatkowo tnąc koszty.
Kupując lekarstwa powinniśmy mieć świadomośc tego, że leki refundowane mają stałą cenę, która jest taka sama we wszystkich aptekach. Jeśli natomiast szukamy nierefundowanych preparatów – sprawdźmy wcześniej, która apteka ma najkorzystniejsza ofertę.

Previous Polacy kontra finanse
Next Jak zacząć przygodę z herbatą?

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Najpopularniejsze formaty plików do druku

TIF, JPG, GIF, PNG czy PSD i inne. Każdy z tych formatów ma swoje charakterystyczne właściwości i przydaje się w zależności od ostatecznego celu, do którego będzie wykorzystany dany plik.

Trendy 0 Comments

Reklama natywna – trend przyszłości?

Współcześnie Internet stał się marketingowym polem walki dla większości firm. Panuje ogromny szum informacyjny, wiele standardowych narzędzi traci swą efektywność, a specjaliści wciąż poszukują nowych rozwiązań. Jednym z najnowszych, które

Content marketing 0 Comments

SEO: Uwaga na Duplicate Content

Branża, praktycznie na każdym kroku podkreśla, że wartościowe treści to rzecz najważniejsza w internetowej komunikacji marketingowej, a szczególnie w SEO. Wiele firm wzięło sobie do serca rady specjalistów, dlatego atrakcyjne

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź